RU

Таки чекають. Кабмін відреагував на заяву Верещук про НАТО

24.09.2019, 15:01
Таки чекають. Кабмін відреагував на заяву Верещук про НАТО - Фото
Кабінет Міністрів (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Кабінет міністрів відреагував на заяву депутата фракції Слуга народу  і представника уряду в Раді Ірини Верещук про те, що Україну нібито не чекають в НАТО.

В уряді запевнили, що її слова були "неправильно трактовані", а курс на інтеграцію України з НАТО залишається незмінним.

"Стратегічний курс України в ЄС і НАТО закріплений в Конституції та залишається незмінним. Стратегічна готовність НАТО прийняти Україну також підтверджена в Декларації Бухарестського саміту 2008 року, де прямо вказано, що Україна стане членом НАТО", - повідомили в уряді.

Слова про те, що Росія може "не дозволити Україні вступити в НАТО", в Кабміні пояснюють тим, що конфлікт на сході країни може бути серйозною перешкодою на шляху до членства в Альянсі.

"Звичайно, міжнародний збройний конфлікт на Сході по багатьох позиціях ускладнює для України інтеграцію в НАТО. Ми також розуміємо, що встановлення миру в Україні дуже багато в чому залежить від керівництва Росії. Саме це малося на увазі", - пояснили в Кабміні.

За словами уряду, Верещук також мала на увазі, що Україна стане реальним кандидатом на членство в НАТО тільки "за умови серйозного прогресу в реформах".

  • В інтерв'ю 112 Україна Верещук заявила, що "нам не можна йти туди, де нас не чекають". Крім того вона додала, що їй імпонує модель Фінляндії, яка за її словами "глибше інтегрована в НАТО, ніж деякі країни НАТО", однак не вступає до складу Альянсу, щоб не мати проблем з Росією.
  • Пізніше Верещук заявила, що виступає за інтеграцію в НАТО, а її слова були "висмикнуті з контексту".
  • Раніше Верещук вже поставила під сумнів європейські цінності, які нібито не збігаються з традиційними українськими.

Читайте також: Нардеп Слуги народу - журналісту: Хто ви така, щоб перевіряти?

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини