RU

Табачник забрав в школі час української мови для інших предметів

05.07.2011, 17:24
Табачник забрав в школі час української мови для інших предметів - Фото
237a05cd85da1371f193d28c7900f839.jpg

Табачник забрав в школі час української мови для інших предметів
Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України затвердило Типові учбові плани для початкової школи, в яких зменшило кількість годин для вивчення української мови. Про це повідомляє Центр освітнього моніторингу.

За даними експертів центру, в нових планах, розроблених міністерством Дмитра Табачника, механічно збільшена кількість предметів за рахунок нових, таких як "Природознавство", "Я у світі" замість "Я і Україна", "Сходинки до інформатики".

Крім того, в учбових планах змінилася тривалість вивчення окремих предметів. Так, збільшена кількість годин на вивчення природознавчої складової і іноземних мов, які відтепер, як і в спеціалізованих школах, будуть вивчатися з 1 класу.

Проблему ресурсу учбових годин, зазначають експерти, Міністерство освіти і науки України у всіх запропонованих ним варіантах вирішило способом, який з березня 2010 року "став звичним для його політики" - за рахунок зменшення кількості годин на вивчення державної української мови, який особливо в початковій школі є "могутнім інструментом розвитку особистості".

За даними центру, з вересня учні початкових класів будуть тратити на українську мову на одну годину на тиждень менше - не 29, а 28 годин.

Експертна оцінка нових Типових учбових планів підготовлена Центром суспільного моніторингу в рамках проекту "Суспільний центр аналізу освітньої політики", який реалізовується в 2011 році за підтримки фонду "Відродження".

Освіта: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини