RU

Тімоті Снайдер не виключає нового вторгнення РФ в Україну

01.07.2016, 16:17
Тімоті Снайдер не виключає нового вторгнення РФ в Україну - Фото
Тімоті Снайдер (фото - скріншот відео)
Американський історик Тімоті Снайдер вважає, що Україні зараз потрібно діяти шляхом власних зусиль. Про це він заявив в інтерв'ю Українській правді, відповідаючи на питання, чи зникне Україна з європейських радарів.

"Був момент, коли Україна мала статус "криза", але він завершився вже більше року тому. Тепер Україна перекваліфікували в "проблему". Чи будуть відбуватися подальші "зміни статусу" вашої країни - залежить в першу чергу від вас самих", - зазначив Снайдер.

За його словами, ця ситуація нагадує 1989 рік. "З 1989 до, скажімо, 1991 року Польща, Угорщина і Чехословаччина були надзвичайно цікаві з політичних причин. А потім настав довгий проміжок часу, протягом якого згадані країни повинні були самостійно пройти весь шлях, необхідний для вступу в ЄС", - пояснив історик.

Він підкреслив, що в той момент ці країни розглядали як проблему, непорозуміння. "Всі обговорювали: як важко реформувати їх суспільства і який величезний проміжок часу це займе. Україна зараз знаходиться саме на такому етапі. Вас "понизили" з "кризи" до "проблеми". Єдиний спосіб вибратися з даної ситуації - діяти шляхом власних зусиль" , - підкреслив Снайдер.

Він вважає, що Україні необхідно працювати. "Якщо ви знову не збираєтеся стати "кризою", а це означатиме ще одне російське вторгнення, або ще один Майдан. Я б не хотів, щоб це сталося, я хотів би мирного і стабільного поліпшення ситуації в Україні", - підкреслив історик.

"Адже якщо в Україні буде відбуватися мирне і стабільне поліпшення і встановлення верховенства права, тоді європейці зацікавляться вами, оскільки виникнуть умови для інвестування, слідом за яким послідує політичний інтерес, який в свою чергу принесе вам шанс стати членом ЄС", - додав він.

Снайдер заявляв, що Brexit не може привести до краху Європейського союзу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини