RU

Тільки 7 кандидатів у мери Києва оприлюднили свої декларації

23.05.2014, 14:34
Тільки 7 кандидатів у мери Києва оприлюднили свої декларації - Фото
40259ce54cc770f4c3a919de977b9a63.jpg
З 19 претендентів на посаду київського міського голови тільки сім надали киянам свої майнові декларації. Тільки одна партія з 35 оприлюднила декларації своїх кандидатів на посаду депутатів Київської міської ради. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в Transparency International Ukraine.

У відповідь на заклик організації кияни та волонтери звернулися до кожного з кандидатів у столичні мери і партій, котрі зареєстрували своїх кандидатів у депутати Київської міської ради, з проханням надати копії майнових декларацій. "Київська міська виборча комісія з невідомих причин не виконала вимоги закону про місцеві вибори і жодним чином їх не оприлюднила", - сказано в повідомленні.

П'ять кандидатів на посаду київського міського голови самостійно оприлюднили декларації в мережі інтернет (Володимир Бондаренко, Андрій Іллєнко, В'ячеслав Кириленко, Ігор Насалик, Леся Оробець). Двоє надали їх у відповідь на звернення громадян (Олег Дерев'янко та Микола Катеринчук).

Запити по електронній пошті подавалися до 28 партій з 35, які зареєстрували своїх кандидатів. До цього переліку увійшли всі партії, які, згідно з опитуваннями, мають хоч якийсь шанс отримати голоси виборців , а також партії, що діють представництва яких вдалося знайти в мережі інтернет. З усіх партій тільки Українська народна партія надала декларації п'яти кандидатів з десяти. Партія Демократичний альянс обіцяла надати декларації всього списку, але замість цього подала позов на Київську міську виборчу комісію за неоприлюднення декларацій. А представники партії Удар по телефону повідомили: "Окремо кожному киянину надавати декларації немає сенсу".

За словами Андрія Марусова, голови правління Transparency International Україна, оприлюднення кандидатами декларації про доходи є чітким показником автентичності їхніх намірів бути прозорими і підзвітними. "Сумно, що переважна більшість кандидатів провалили тест на прозорість. Кандидати в депутати Київської міськради сприймають декларації про доходи як чергову звітність. У більшості випадків вони представляють їх у виборчу комісію і забувають про них, навіть не залишаючи собі копії ", - сказав він.

Нагадаємо, вибори київського мера і до Київської міської ради пройдуть в один день з достроковими президентськими виборами 25 травня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини