RU

Тігіпко закликає Україну "не проспати" статус офшору між ЄС і Росією

30.11.2009, 16:16

У минулому Міністр економіки України, а нині - кандидат у президенти Сергій Тігіпко виступає за інтенсифікацію діалогу між Києвом і Москвою, Мінськом, Астаною, що уніфікує свою митну політику.

"Митна інтеграція Росії, Білорусі і Казахстану створює реальність, з якою не можна не рахуватися", - прокоментував він підписання у Мінську документів про створення з 1 січня 2010 року Митного союзу трьох держав. З 1 липня наступного року в силу виступить Єдиний митний тариф у торгівлі з третіми країнами.

На його думку, "як би хто не ставився до інтеграційних процесів на пострадянському просторі, підписані в Мінську угоди означають нові правила гри – принаймні для українських експортерів". С. Тігіпко зазначив, що і Росія, і Білорусь, і Казахстан є важливими торговими партнерами України, а уніфікація їхньої митної політики вимагатиме від України більш активного діалогу з усіма трьома столицями.

Також С. Тігіпко акцентує увагу на тому, що Україна повинна використати вигоди від свого "серединного" становища між ЄС і Росією: "Якщо Митний союз запрацює в повну силу, Україна виявиться між двома інтегрованими торгово-економічними просторами на Заході і Сході від її кордонів. Це відкриває для нас нові можливості".

"Якщо ми створимо зону вільної торгівлі з ЄС і досягнемо зведення вилучень із режиму вільної торгівлі з Росією хоч би лише до нафти і газу, то Україна зможе повною мірою використати потенціал м'якого офшору на стику двох митних союзів, що залучить багатьох компаній", - додав він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини