RU

Свобода загрожує зірвати візит Коморовського на Волинь

02.07.2013, 15:56
Свобода загрожує зірвати візит Коморовського на Волинь - Фото
Броніслав Коморовський (фото - ЕРА)
Візит президента Польщі Броніслава Коморовського до Луцька, запланований на 14 липня, небажаний, оскільки може спровокувати загострення українсько-польських відносин. Про це заявив депутат Верховної Ради, голова Волинської облорганізації партії Свобода Анатолій Вітів.

У партії вважають, що після скандальної постанови Сенату Польщі 20 червня про події на Волині "візит президента Польщі до Луцька є небажаним і недоречним". "Українське суспільство може сприйняти цю ініціативу польського президента як провокацію", - сказав Вітів, повідомляє прес-служба партії.

На думку свободівців, президент Польщі "хоче приїхати до Луцька, щоб символічно принизити українців, які боролися за незалежність на своїй власній землі, виставити їх "вбивцями".

"Після багатомісячного нагнітання антиукраїнської істерії польськими політиками Броніславу Коморовському нічого робити в Луцьку", - підкреслив Вітів, зазначивши, що візит "може спровокувати акцію протесту громади".

У Свободі зазначили, що доречним візит Коморовського був би лише в тому випадку, якби польський президент відвідав українські села, постраждалі від польських окупаційних сил у роки Другої світової війни, і публічно покаявся перед Україною за багаторічні роки загарбницької політики Речі Посполитої. Також, за словами Вітіва, Коморовський повинен "засудити звірства, скоєні поляками проти українців на Холмщині навесні 1944 року і під час операції Вісла. Такий крок голови польської держави став би позитивним сигналом і допоміг налагодженню українсько-польського порозуміння", - сказав Вітів.

"В іншому випадку Броніслав Коморовський - небажана персона в обласному центрі Волині", - підкреслив він. Однак додав, що партія залишається прихильником добросусідських відносин з польським народом і докладе максимальних зусиль для пошуку компромісу.

Нагадаємо, 20 червня Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Трагічні події 1943 року народження, вважають польські сенатори, мали організований і масовий характер і супроводжувалися жорстокістю - "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Винуватці - ОУН і УПА. Кількість жертв - близько 100 тисяч поляків. Однак українські історики говорять про втричі меншу цифру і про неприпустимість використання слова "геноцид". Крім того, зазначають вони, у заяві польського Сенату нічого не сказано про українців, загиблих у тому числі від рук польських націоналістів у протистоянні 1940-х.

Читайте також: Ехо Волинської трагедії: чому поляки знову говорять про геноцид
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини