RU

Свобода слова: Україна - на одному щаблі з Південним Суданом

01.05.2012, 15:59
Свобода слова: Україна - на одному щаблі з Південним Суданом - Фото
a5800e74a67fca71052135f1ea380dec.jpg

Україна за рівнем свободи преси опинилася на 130-й позиції, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House.

Відповідно до документу правозахисників, опублікованому 1 травня, в 2011 році рівень свободи слова в Україні знизився. "Рівень свободи слова в Україні впав з 56 до 59 балів як результат посилення державного контролю над медіа", - відзначають у Freedom House.

Україна в цьому рейтингу входить до групи з 72 держав з частково вільною пресою, займаючи одне з останніх місць у цій групі. При цьому на одному щаблі з Україною знаходиться і молода африканська держава Південний Судан.

Російська Федерація посіла 172-у позицію у рейтингу, розділивши її із Зімбабве. Правозахисники зазначають, що журналісти в Росії піддаються систематичному тиску з боку влади, особливо - в сфері телебачення.

У рейтингу беруть участь 197 країн і територій. Всього, згідно з доповіддю, 66 країн маю вільну пресу, невільні ЗМІ в 59 державах. Лідерами за рівнем свободи слова є Фінляндія, Норвегія, Швеція та Бельгія.

Нагадаємо, у своїй березневій доповіді FH зазначає, що президент України проводить систематичну кампанію зі знищення в Україні будь-якої життєздатної опозиції. "У 2011 році Янукович почав систематичну кампанію із вилучення будь-якої життєздатної опозиції Партії регіонів напередодні парламентських виборів, призначених на 2012 рік", - сказано в доповіді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини