RU

Світу пора визнати, що в Донбасі йде війна - політолог

28.11.2014, 13:54
 Світу пора визнати, що в Донбасі йде війна - політолог - Фото
c32721a22b27a1366fdc0c682913b514.jpg
Тисячі загиблих, широкомасштабні руйнування і більше мільйона переселенців підтверджують, що конфлікт в Донбасі переріс у першу міждержавну війну в Європі з 1945 року. Про це в блозі на The Financial Times пише політолог, науковий співробітник Центру політичних та регіональних досліджень Канадського інституту українських студій Альбертського університету Тарас Кузьо.

"Президент США Барак Обама не наважується вимовити слово "вторгнення" і не розуміє важливості подій в Україні. Росія заперечує, що ввела війська в Донбас, а сама Україна називає бойові дії "антитерористичною операцією". Однак насправді Європа є свідком війни, в якій трати російської армії досягли розмірів, не бачених з часів радянського вторгнення в Афганістан. Пора це визнати", - пише політолог.

Кузьо посилається на дані, оприлюднені російською правозахисницею Оленою Васильєвою, за інформацією якої, в Донбасі загинули понад 4000 російських військовослужбовців. За його словами, ці цифри підтверджують і інші громадські організації, зокрема, Комітет солдатських матерів.

"Всього за п'ять місяців боїв Росія втратила таку ж кількість солдатів, як США за більш ніж 12 років в Іраку. Ця цифра відповідає третині всіх втрат радянських військ в Афганістані за час дев'ятирічної окупації. Настільки інтенсивні втрати підтверджують повномасштабну війну між Україною та Росією, а неможливо локальний заколот або антитерористичну операцію", - зазначає Кузьо.

Для порівняння, пише він, втрати Великобританії в ірландському Ольстері склали близько 600 військовослужбовців і поліцейських протягом трьох десятиліть.

"Відставка міністра оброни США Чака Хейгела через слабку політику США щодо Росії дозволяє припустити, що контрольований республіканцями Конгрес, як і в 1980-і роки з Афганістаном, підтримає удар у відповідь по Росії, надавши зброю союзникам. Представники України в США намагаються домовитися про надання протитанкових ракетних комплексів FGM-148 Javelin, щоб використовувати їх проти російської бронетехніки. Сенатор Джон Маккейн все більше нагадує конгресмена Чарлі Вілсона в 1980-х роках, який організував приховану допомогу США афганським моджахедам", - додав політолог.

На його думку, є два аргументи, які підтверджують неправдивість спростувань Кремля щодо вторгнення в Донбас.

"По-перше, за колишнього президента СРСР Михайла Горбачова на останніх етапах війни в Афганістані було більше свободи засобів масової інформації, ніж у путінській Росії. По-друге, президент РФ Володимир Путін не в змозі закрити всі канали і приховати інформацію про російські втрати, доступну в Інтернеті. Україна публікує найвільнішу інформацію російською мовою в світі, і ці публікації доступні в режимі онлайн, принаймні для тих, хто має доступ до Інтернету", - зазначає Кузьо.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини