RU

Свідок підтримав Луценка: Так можна весь карний розшук посадити

13.01.2012, 13:36
Свідок підтримав Луценка: Так можна весь карний розшук посадити - Фото
Юрій Луценко
56-й свідок у справі Юрія Луценка, колишній заступник міністра внутрішніх справ - начальник головного слідчого управління МВС Петро Коляда дав свідчення на користь екс-міністра.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Коляда допитувався як свідок по епізоду, пов'язаному з розслідуванням отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка. Прокуратура звинувачує екс-міністра в санкціонуванні незаконного стеження за одним з фігурантів справи про отруєння - водієм екс-заступника глави СБУ Валентином Давиденком, який одним з перших допитувався в суді.

Обвинуваченими по цьому епізоду також проходять колишні співробітники департаменту карного розшуку МВС Володимир Тарасенко та Олег Павленов.

Даючи вільні пояснення в суді, Коляда зазначив: "Я закрив постанову про проведення там оперативно-розшукові заходи. Я сказав Тарасенку: ну чим ви там займаєтеся, яке отруєння? Горілку не можна закушувати пловом з баранини, оскільки це призводить ось до таких наслідків".

Свідок також зазначив, що Тарасенко "повідомив про необхідність продовження оперативно-розшукових дій, оскільки на них тиснула Генпрокуратура". "Я затвердив цю постанову, хоча така постанова - наш внутрішній документ. Це міг бути навіть рапорт", - сказав свідок.

За його словами, цей документ не є державним актом.

"Пізніше міністр Луценко дав нам команду підготувати законопроект про ОРД (оперативно-розшукової діяльності, - ред.), в якому були б чітко прописані всі деталі проведення оперативно-розшукових дій. Але, на жаль, він не набув чинності, і до цих пір діє недосконалий закон про ОРД. Через це можна весь карний розшук пересаджати", - зазначив екс-заступник міністра МВС.

На уточнююче питання Луценка, чи є така постанова про продовження ОРД службовим зловживанням, Коляда відповів: "Ні. Оскільки цей документ - внутрішній і не є державним актом. У законі про ОРД навіть такого документа немає".

Крім цього, екс-міністр запитав, чи відомо свідкові про те, щоб автомобілями міністрів керували працівники автогосподарства МВС. "Ні, тільки в мене водій був з автогосподарства. У всіх інших заступників міністра, як і у міністра, водіями були офіцери", - сказав Коляда.

Даючи пояснення по епізоду щодо святкування Дня міліції у 2008-2009 роках, Коляда заявив: "Це були виступи і звіти наших творчих колективів... Ось в інші роки справді було святкування, з салютами. А в ці роки - такого не було".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини