RU

Світовий конгрес українців просить світ заступитися за Тимошенко

09.08.2011, 13:53
Світовий конгрес українців просить світ заступитися за Тимошенко - Фото
ea366d599bf5aa6f6c83a58ad15c96ed.jpg

Світовий конгрес українців просить світ заступитися за Тимошенко

Світовий конгрес українців звернувся до світової спільноти із закликом вимагати від української влади негайно звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко з-під варти.

"Міжнародне співтовариство вже застерігало українську владу від використання державного апарату з політичними цілями, прикладом чого стала спроба усунути провідних опозиційних політиків України напередодні парламентських виборів 2012 року. Тепер СКУ закликає Вас збільшити тиск на українську владу і вимагати від неї негайного звільнення Юлії Тимошенко", - говориться у звертанні, підписаному президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм, яке цитує прес-служба Тимошенко.

У заяві наголошується, що не можна терпіти постійне ігнорування владою Віктора Януковича закликів міжнародного співтовариства припинити переслідування політичних опонентів. "Українська влада повинна отримати чіткий сигнал, що вона не зможе головувати в Комітеті міністрів Ради Європи і Організації з безпеки і співпраці в Європі, відкрито зневажаючи фундаментальні європейські цінності. В іншому випадку, критика міжнародного співтовариства буде ігноруватися і далі, сприймаючись як проста риторика", - говориться в документі.

Звертання Світового конгресу українців адресовано Генсеку ООН Пан Гі Муну, президенту Європарламента Єжи Бузеку, президенту Ради ЄС Герману ван Ромпею, президенту Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу, Генсеку Ради Європи Торб’єрну Ягланду, президенту ПАСЕ Мевлют Чавушоглу, верховному представнику ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон, єврокомісару з питань розширення і політики сусідства Штефану Фюле, голові делегації Європарламента в Комітеті парламентської співпраці Україна-ЄС Павелу Ковалю, діючому голові ОБСЄ Аудронюсу Ажубалісу, голові БДІПЧ Янешу Ленарчику, голові підкомітету Європарламента з прав людини Хайді Гауталі, комісару Ради Європи з прав людини Томасу Хаммарбергу, генеральному секретарю Міжнародної амністії Саліл Шетті, представнику відділу у справах Європи і Центральної Азії всесвітньої неурядової організації "Спостереження за правами людини" Еріке Лалла, виконавчому директору Freedom House Девіду Кремеру.

Світовий конгрес українців є міжнародним координаційним органом українського співтовариства в діаспорі, що представляє інтереси більше 20 мільйонів українців, маючи організації-члени в більш ніж 30 країнах. Заснований в 1967 році, Світовий конгрес українців був зареєстрований в Канаді і визнаний в 2003 році Економічною і соціальною Радою ООН як неурядова організація з особливим консультативним статусом.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини