RU

Свідок у справі Тимошенко виправдовує дії екс-прем'єра

15.08.2011, 12:41
Свідок у справі Тимошенко виправдовує дії екс-прем'єра - Фото
4adf020e051d9dcc485cfca5e340a191.jpg

Свідок у справі Тимошенко виправдовує дії екс-прем'єра

Газові директиви, які надала Юлія Тимошенко, були її дорученням - способом реалізації повноважень прем'єр-міністра, на що вона мала право. Про це в ході допиту заявив заступник директора Інституту держави і права ім. Корецького Володимир Нагребельний.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Нагребельний вказав, що в українському законодавстві немає визначення поняття "директиви". "Тому дивитися треба не на назву, не на форму, а на значення документа", - наголосив він.

Зі слів експерта, всі правовідносини між Україною і Російською Федерацією в рамках цієї кримінальної справи підпадають під статті закону "Про зовнішньоекономічну діяльність", а він не передбачає необхідності будь-яких директив.

"Тому ці директиви за значенням я сприймаю як доручення, це спосіб реалізації повноважень прем'єр-міністра", - наголосив він.

Він акцентував, що це доручення давалося на переговори, а не на підписання контрактів.

Крім цього, зі слів Нагребельного, Тимошенко не перевищувала своїх повноважень, коли давала вказівку главі НАК Нафтогаз України. "Якби прем'єр втручалася в діяльність, наприклад, Житомирської панчішної фабрики, давала вказівки її керівництву, то це було б втручанням в діяльність суб'єкта господарювання. Але коли мова йде про Нафтогаз, це окреме питання", - вказав він. Нагребельний наголосив, що ця компанія перебуває в підпорядкуванні Кабінету міністрів, є природним монополістом і її діяльність має великий вплив на функціонування економіки держави загалом.

Також Нагребельний указав, що контракти не визнано недійсними, і вони діють досі. "Як правник, я вважаю, що тут повинна діяти аналогія. І якщо були надалі підписані харківські угоди, і при цьому нічого не говорилося в засудження ціни або умов угод 2009 року, я сприймаю це як схвалення цих контрактів", - заявив він.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини