RU

Супрун: Депутати вихолостили суть медичної реформи

12.07.2017, 14:13
Супрун: Депутати вихолостили суть медичної реформи - Фото
Уляна Супрун
Більшість з 396 поправок, внесених народними депутатами до законопроекту №6327  про медичну реформу в ході доопрацювання документа, нівелюють її суть. Про це на брифінгу заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Більшість з цих поправок нівелюють саму суть медичної реформи, запропонованої Міністерством охорони здоров'я і урядом України. Фактично, замість реформи всієї медичної галузі після внесених майже 400 поправок до законопроектів ми можемо говорити про реформу не всієї галузі, а лише первинної ланки медицини", - сказала вона.

За словами Супрун, комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я, зокрема, пропонує виключити з проекту закону поняття співоплати медпослуг, передбачивши тільки послуги, які на 100% покриваються державою, і послуги, які пацієнт оплачує повністю. Також значно розширюється перелік гарантовані державою послуг.

"Фактично, ми знову повертаємося до того, з чого починали. Декларуємо, що держава гарантуватиме обсяг послуг, на який фактично не вистачить коштів. У нас уже 25 років гарантована безкоштовна медицина, якої насправді немає", - зазначила Супрун.

Крім того, робоча група вирішила відмовитися від затвердження міжнародних медичних приписів (протоколів) на рівні закону. Нардепи пропонували перевіряти і стверджувати приписи силами українських структур, що на думку в.о. міністра, несе в собі "серйозні корупційні ризики".

Читайте також: Реформа медицини: чи почнеться в Україні полювання за пацієнтами

МОЗ також виступає проти збереження медичної субвенції на первинній ланці. У відомстві вважають, що це розділить систему охорони здоров'я на дві окремі частини і стимулюватиме сімейних лікарів відразу направляти пацієнтів на рівень спеціалізованого лікування, а не лікувати їх самостійно.

Незмінними в законопроекті залишилися договірні відносини з медичними установами, поняття гарантованого пакету медпослуг і ліків, незалежний замовник послуг Національна служба здоров'я та розвиток системи eHealth. "Але це не є реформа, якої всі чекали і яку вимагають від нас лікарі. Все це лише півкроки", - підкреслила Супрун.

У зв'язку з цим МОЗ вимагає повернути в законопроект принципи і суть медичної реформи, які були відображені в ньому при схваленні парламентом в першому читанні. Також відомство звернулося до профільного комітету з вимогою "припинити саботаж і винести сьогодні будь-який висновок щодо законопроекту N6327".

8 червня 2017 року парламент прийняв за основу проект закону N6327, який запроваджує в Україні нову систему охорони здоров'я, однак відхилив проект N6329, який мусить побігти нову модель фінансування медицини.

Читайте також: Медична реформа в Україні: що отримають лікарі та пацієнти

Підписуйтесь на акаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини