RU

Судова система повинна відповідати критеріям ЄС - Порошенко

27.05.2015, 17:22
Судова система повинна відповідати критеріям ЄС - Порошенко - Фото
Петро Порошенко (фото - prezident.gov.ua)
Президент України Петро Порошенко провів засідання Ради з питань судової реформи. Глава держави заявив, що реалізація судової реформи повинна забезпечити право кожного громадянина на справедливий суд і відновити довіру суспільства до суддів, суддівської гілки влади.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Порошенко зазначив: "Всім хочеться сьогодні справедливі, чесні, стабільні правила гри, захищати які буде чесний, неупереджений і незалежний суддя. Ключове, чого ми повинні досягти - довіра суспільства до судді, який проводить лінію судочинства" .

Президент зазначив відповідальність суддів за відновлення в суспільстві почуття справедливості. "Суспільство найбільше, по-перше, чекає миру, і друге - справедливості. І наш внесок у відновлення справедливості, наша відповідальність перед суспільством у відновленні справедливості надзвичайно важлива", - сказав Порошенко.

Саме тому, зазначив Порошенко, судова реформа була визначена як перший пріоритет у стратегії сталого розвитку "Україна 2020", метою якої є впровадження в державі європейських стандартів життя і її вихід на провідні позиції у світі. Надалі це забезпечить повноцінне право України на подачу заявки на членство в Євросоюзі, підкреслив президент.

Глава держави нагадав, що реалізація судової реформи була передбачена і в коаліційній угоді.

Серед важливих перших кроків, які вже були здійснені завдяки зусиллям роботи Ради, президент назвав розробку і затвердження стратегії реформування системи судочинства та суміжних правових інститутів, плану дій з її реалізації, які передбачають як невідкладне оновлення чинного законодавства, так і впровадження системних змін на конституційному рівні. На переконання глави держави, такий комплексний підхід повинен дати позитивний результат в напрямку покращення роботи суддівської гілки влади.

"У результаті реалізації стратегії судова система України і суміжні правові інститути повинні працювати продуктивно, і скоординовано, бути підзвітними громадянам України і вільними від будь-якого політичного впливу, повністю відповідати критеріям, стандартам і практикам Європейського Союзу", - підкреслив Порошенко.

Ще одним важливим кроком Порошенко назвав ухвалення закону про забезпечення права громадян на справедливий суд. "Сьогодні можемо твердо говорити, що закон починає працювати, і він істотно наблизив громадян до можливості отримати дійсно якісну послугу судді", - зазначив глава держави.

Президент також нагадав, що в рамках реформи вводяться і нові стандарти відбору та переведення суддів, основою яких є професіоналізм, моральні якості, підвищена прозорість процедури. Крім того, зазначив Порошенко, значно посилено відповідальність суддів, розширено перелік питань, з яких вони можуть залучатися до дисциплінарної відповідальності.

Глава держави зазначив, що чекає від Ради таких же кроків і з реформування системи виконання судових рішень та вдосконалення процесуальних інструментів діяльності адвокатури. "Ми повинні усвідомлювати, що це тільки початок шляху до високої мети, попереду дуже важка, кропітка робота", - зазначив Порошенко.

Доповідаючи про перші результати роботи Ради, її координатор, заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов відзначив, що Радою вже напрацьований ряд законопроектів щодо реформування судової системи. "Головним чином ці впроваджені зміни стосуються удосконалення процедури добору і призначення суддів, вимог до них, дисциплінарної відповідальності, забезпечення суддівської незалежності, перезавантаження системи органів, які відповідають за формування суддівського корпусу, насамперед - Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також приведення українського законодавства до європейських стандартів", - зазначив він.

У той же час Філатов підкреслив, що корінні реформи вимагають не тільки внесення змін в окремі закони, а й до Конституції.

Заступник глави АП повідомив, що завершується формування Вищої ради юстиції - 13 членів ВРЮ вже прийняли присягу, планується ще обрання представників з'їздів адвокатів і представників вищих навчальних закладів. "Ми плануємо, що це буде завершено наступного місяця, і в червні Вища рада юстиції буде повністю сформована", - сказав Філатов.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини