Суддю, що дав свідчення по Майдану, роблять божевільним - адвокат

16.02.2016, 12:06
Суддю, що дав свідчення по Майдану, роблять божевільним - адвокат - Фото
Адвокат Роман Маселко
Суддю Апеляційного суду Черкаської області Сергія Бондаренка, який відмовився зносити незаконні рішення, вступив в конфлікт з головою суду і став свідком у справах Майдану, звинувачують в порушенні суддівської етики і намагаються виставити божевільним. Про це повідомив адвокат Автомайдану Роман Маселко.

За його словами, сьогодні Вища кваліфікаційна комісія розглядатиме скаргу на Бондаренка, подану громадянином Пащенком, який не має відношення до Бондаренка. І незадоволений він не протиправними діями в свою адресу, а нібито неналежною поведінкою судді щодо інших суддів. "У скарзі є просто геніальні пасажі", - вважає Маселко.

dok.jpg

Зокрема, пише заявник, суддя Бондаренко скаржиться до правоохоронних органів на голову суду. "Це дійсно так, він подав заяву про тиск з боку голови. А ще - про незаконну угоду з будівлею суду вартістю 15 млн грн... Звичайно, це порушення суддівської етики. Своїх же, як каже один авторитетний суддя, не зливають" - додав адвокат.

Крім того, зазначає заявник в ВККС, Бондаренко постійно конфліктує з суддями, навіть під час обговорення судових рішень в дорадчій кімнаті. "Це вже питання для окремого дослідження... Звідки людина, яка не є суддею, знає, що відбувається в нарадчій кімнаті? А нічого, що ця інформація взагалі секретна? Як мінімум, це означає, що хтось із суддів розповідає Пащенку, що відбувається в дорадчих кімнатах", - пояснив Маселко.

В кінці скарги, оприлюдненої адвокатом в
Facebook, громадянин Пащенко висловлює стурбованість психічним здоров'ям судді Бондаренка. "За 3 роки боротьби на нього нічого не знайшли. Тому вирішили зробити його божевільним... Упевнений, що багато суддів дійсно вважають Бондаренка божевільним. Навіщо йому було це все? Був би як всі, виконував би "прохання голови", жив биприпіваючи і не на одну зарплату", - зазначив адвокат.

Детальніше про цей конфлікт читайте в інтерв'ю з Романом Маселком

Нагадаємо, в січні в інтерв'ю ЛІГА.net  Роман Маселко припустив, що більшість суддів бояться давати свідчення у справах Майдану, оскільки залишаються один на один з судовою системою під жорстким тиском.

Спочатку група адвокатів, які представляють інтереси сімей Небесної сотні, планували нестандартний підхід до проблеми надання свідчень у справах Майдану -
звільнити суддів від відповідальності в обмін на їхні свідчення. Фактично йдеться про угоду зі слідством: судді називають замовника, розкривають схему тиску на суди, і в обмін на ці показання всі претензії з них знімаються. Відповідні зміни до Кримінального кодексу адвокати розраховували провести через депутатів. "Наша мета дуже прагматична. В інтересах кримінального провадження наше завдання - встановити замовників і організаторів. Є факти того, що судді діяли, виконуючи певні вказівки. І ми зацікавлені в тому, щоб розкрити цю систему і не допустити подібних зловживань в майбутньому", - поділився задумом з ЛІГА.net адвокат Віталій Титич.

Угода заради Майдану. Як розкрити схему тиску на суди

Тепер ця система під загрозою: суддям дають зрозуміти, що вони як і раніше не вільні в своїх рішеннях.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина