RU

"Суддям час до Ростова". На п'ятницю під КСУ збирають акцію протесту

28.10.2020, 21:14
Конституційний суд України (Фото: пресслужба КСУ/Facebook)

У п'ятницю, 30 жовтня, о 09:00 у Києві біля будівлі Конституційного суду, за адресою вул. Жилянська, 14, відбудеться акція протесту проти рішення КСУ, яке, зокрема, скасовує кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Повідомлення про організацію заходу розміщено у Facebook.

Організатори акції "Відправимо суддів-зрадників КСУ до Ростова" – Центр протидії корупції, Автомайдан, Фонд Dejure, Рух опору капітуляції і Transparency International Ukraine.

Як говориться в описі заходу, Конституційний суд продовжує знищувати антикорупційні інститути. Своїми рішеннями судді КСУ надають індульгенцію для сотень чиновників-корупціонерів, а також ставлять під загрозу безвіз, критично важливу фінансову допомогу від європейських інститутів і європейський напрямок розвитку України.

"Цієї п'ятниці, 30 жовтня, ми прийдемо до будівлі Конституційного суду і проводимо суддів-зрадників туди де їм і місце – до Ростова. Приходьте разом з нами і захистіть проєвропейський вектор України", – написали організатори акції.

  • 27 жовтня ЗМІ  повідомили, що КСУ визнав неконституційною статтю про декларування недостовірної інформації та контрольні повноваження НАЗК. Колишній нардеп Сергій Лещенко повідомив, що скасували також статтю про незаконне збагачення. Повний текст відповідного рішення КСУ поки не оприлюднив.
  • Представник Ради в КСУ Ольга Совгиря заявила, що в зв'язку з цим рішенням КСУ Україна "ризикує бути втягнутою в грандіозний міжнародний скандал".
  • В Офісі президента заявили, що вважають "фундаментальним надбанням держави" створену в Україні систему електронного декларування, і що "незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому випадку, відновлені".
  • НАЗК  повідомило, що в деклараціях двох суддів КСУ, які розглядали це рішення, є порушення.
  • Відомо, що 27 жовтня дипломати посольства США і представництва ЄС в Україні зустрілися з головою КСУ Тупицьким.
  • 28 жовтня голова НАЗК  Олександр Новіков заявив, що закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. У Центрі протидії корупції заявляють, що КСУ фактично знищив електронне декларування.

Читайте також: КСУ оприлюднив своє рішення щодо антикорупційної реформи

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини