Суддя, який засудив Луценка, може постати перед судом

02.03.2012, 12:17
Суддя, який засудив Луценка, може постати перед судом - Фото
Сергій Вовк

Суддя Сергій Вовк підозрюється в прийнятті завідомо неправосудних рішень при розгляді цивільних справ по земельних спорах у Одесі, пишуть ЗМІ

Вчора Верховний суд України (ВСУ) надав Генеральній прокуратурі (ГПУ) чергову можливість довести законність порушення кримінальної справи щодо судді Печерського суду Києва Сергія Вовка, відомого винесенням обвинувального вироку екс-голові МВС Юрію Луценку. Соратники екс-міністра вважають, що влада буде зберігати можливість залучення Вовка до суду, поки він не винесе обвинувальні вироки по всім політчним справам, які знаходиться в його виробництві . Про це пише газета Коммерсант-Украина у статті "Суддю чекають судні дні".

Клопотання ГПУ про законність порушення справи щодо судді Вовка було подано в Судову палату у кримінальних справах ВСУ ще в квітні 2010 року. У порядку виключного провадження ГПУ просила ВСУ переглянути свою позицію з рішенням Апеляційного суду Києва, а також Голосіївського суду столиці, що задовольнив у 2009 році скаргу Вовка про закриття кримінальної справи стосовно нього, пише газета.

Справу стосовно Вовка було порушено прокуратурою Києва в червні 2009 року за ч.1 ст.375 КК ("винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови"; карається позбавленням волі на строк до 5 років). Суддя Вовк підозрювався у прийнятті завідомо неправосудних рішень при розгляді цивільних справ по земельних спорах у Одесі.

У той час як клопотання ГПУ перебувало на розгляді ВСУ, Сергій Вовк встиг провести ряд так званих політичних справ. Найгучнішим з них став процес колишнього голови МВС Луценка, нагадує газета.

Зараз, за ​​даними газети, у виробництві Вовка залишається справа в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, обвинуваченого у зловживанні службовим становищем при схваленні плану санації державного підприємства Феодосійський судномеханічний завод. Крім того, суддя веде ще одну кримінальну справу за обвинуваченням Луценка в незаконному продовження оперативно-розшукової справи щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентини Давиденко.

На вчорашнє засідання Судової палати у кримінальних справах ВСУ ні Сергій Вовк, ні його представники не з'явилися, пише газета. Представник ГПУ Микола Курапов запропонував суду перенести засідання "у зв'язку з необхідністю вивчити долю цивільних справ", через які навколо пана Вовка розгорівся скандал. Однак, порадившись, судді прийняли рішення не переносити розгляд, оскільки справа й так знаходиться у них більше року.

Суддя-доповідач Анатолій Скотар виклав ВСУ суть клопотання ГПУ. Генпрокуратура попросила скасувати судові рішення першої та апеляційної інстанцій та направити справу на новий судовий розгляд. "Суд апеляційної інстанції в порушення вимог КПК вдався до оцінки доказів. Фактично в ході дослідчої перевірки було зібрано достатньо даних, що вказують на наявність підстав для порушення кримінальної справи", - заявив представник ГПУ.

Для прийняття рішення суддям знадобилося близько десяти хвилин. "Клопотання прокурора задовольнити, зазначені судові рішення скасувати, справу направити на новий судовий розгляд", - оголосив заступник голови ВСУ - секретар Судової палати Анатолій Редька. Це означає, що тепер Голосіївський суд Києва повинен буде знову вирішити, чи є законним порушення кримінальної справи стосовно Сергія Вовка, пише газета.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Можно ли меньше вредить здоровью, не бросив курить?