RU

Суддя, який засудив Луценка, може постати перед судом

02.03.2012, 12:17
Суддя, який засудив Луценка, може постати перед судом - Фото
Сергій Вовк
Вчора Верховний суд України (ВСУ) надав Генеральній прокуратурі (ГПУ) чергову можливість довести законність порушення кримінальної справи щодо судді Печерського суду Києва Сергія Вовка, відомого винесенням обвинувального вироку екс-голові МВС Юрію Луценку. Соратники екс-міністра вважають, що влада буде зберігати можливість залучення Вовка до суду, поки він не винесе обвинувальні вироки по всім політчним справам, які знаходиться в його виробництві . Про це пише газета Коммерсант-Украина у статті "Суддю чекають судні дні".

Клопотання ГПУ про законність порушення справи щодо судді Вовка було подано в Судову палату у кримінальних справах ВСУ ще в квітні 2010 року. У порядку виключного провадження ГПУ просила ВСУ переглянути свою позицію з рішенням Апеляційного суду Києва, а також Голосіївського суду столиці, що задовольнив у 2009 році скаргу Вовка про закриття кримінальної справи стосовно нього, пише газета.

Справу стосовно Вовка було порушено прокуратурою Києва в червні 2009 року за ч.1 ст.375 КК ("винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови"; карається позбавленням волі на строк до 5 років). Суддя Вовк підозрювався у прийнятті завідомо неправосудних рішень при розгляді цивільних справ по земельних спорах у Одесі.

У той час як клопотання ГПУ перебувало на розгляді ВСУ, Сергій Вовк встиг провести ряд так званих політичних справ. Найгучнішим з них став процес колишнього голови МВС Луценка, нагадує газета.

Зараз, за ​​даними газети, у виробництві Вовка залишається справа в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, обвинуваченого у зловживанні службовим становищем при схваленні плану санації державного підприємства Феодосійський судномеханічний завод. Крім того, суддя веде ще одну кримінальну справу за обвинуваченням Луценка в незаконному продовження оперативно-розшукової справи щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентини Давиденко.

На вчорашнє засідання Судової палати у кримінальних справах ВСУ ні Сергій Вовк, ні його представники не з'явилися, пише газета. Представник ГПУ Микола Курапов запропонував суду перенести засідання "у зв'язку з необхідністю вивчити долю цивільних справ", через які навколо пана Вовка розгорівся скандал. Однак, порадившись, судді прийняли рішення не переносити розгляд, оскільки справа й так знаходиться у них більше року.

Суддя-доповідач Анатолій Скотар виклав ВСУ суть клопотання ГПУ. Генпрокуратура попросила скасувати судові рішення першої та апеляційної інстанцій та направити справу на новий судовий розгляд. "Суд апеляційної інстанції в порушення вимог КПК вдався до оцінки доказів. Фактично в ході дослідчої перевірки було зібрано достатньо даних, що вказують на наявність підстав для порушення кримінальної справи", - заявив представник ГПУ.

Для прийняття рішення суддям знадобилося близько десяти хвилин. "Клопотання прокурора задовольнити, зазначені судові рішення скасувати, справу направити на новий судовий розгляд", - оголосив заступник голови ВСУ - секретар Судової палати Анатолій Редька. Це означає, що тепер Голосіївський суд Києва повинен буде знову вирішити, чи є законним порушення кримінальної справи стосовно Сергія Вовка, пише газета.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини