RU

Суддя у справі Луценка відмовила захисту у відводі

07.07.2012, 10:39
Суддя у справі Луценка відмовила захисту у відводі - Фото
Юрій Луценко
Суддя у справі колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка Анна Медушевська відхилила заяву адвоката Олексія Баганця про свій відвід.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, суддя зазначила, що адвокатом не було наведено підстави для відводу, передбачені в КПК.

Нагадаємо, раніше адвокат екс-міністра Баганець заявив відвід, аргументувавши заяву тим, що суддя порушила право підсудних і захисту допитати свідків, коли на минулому засіданні зачитала протоколи допитів досудового слідства.

Ще однією причиною для відводу, на думку адвоката, є те, що Медушевська у складі колегії суддів неодноразово приймала рішення про відмову випустити Луценка з-під варти.

Баганець нагадав, що 3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра і його утримання під вартою. "Враховуючи це, на мою думку, ви, ваша честь, не можете приймати участь в цьому процесі", - підкреслив Баганець.

Прокурори виступили проти відведення. Один з них, Віктор Клименко, назвав заяву Баганця упередженою й передчасною.

Нагадаємо, 3 липня ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Луценко затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 року  Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і в даний час по ньому триває судовий процес.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини