RU

Суддя у справі Луценка пішов приймати рішення по клопотаннях

30.06.2011, 12:53

Суд у справі проти колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка пішов у нарадчу кімнату для прийняття рішення по клопотанню захисника Луценка Олексія Баганця щодо відведення головуючого судді Сергія Вовка.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, аргументуючи своє клопотання, Баганець наголосив, що сторона захисту вже неодноразово просила відкласти засідання в зв'язку із тим, що є об'єктивні сумніви в об'єктивності судової колегії, що розглядає справу.

Він наголосив, що колегія відкрито ігнорувала всі аргументи захисту і відхиляла більшість клопотань.

"Я вважаю, що суддя Вовк не може брати участі в цьому процесі, оскільки є обставини, що вказують на упередженість судді, а це є підставою для відведення", - сказав адвокат.

Зі слів Баганця, зокрема, такою підставою є карна справа стосовно судді Вовка, порушена за фактом винесення ним явно неправосудних рішень.

"Для мене як адвоката неважливо, чи була доведена провина судді Вовка, чи справу було закрито або було якесь інше рішення. Для мене важливо, що суддя Вовк виносив неправосудні рішення, тому і у мене, і у Луценка виникають обгрунтовані, а не надумані сумніви в його неупередженості. Сьогодні суддя Вовк не може розглядати цю справу, оскільки - виправдає він Луценка чи засудить - буде стовідсоткова підстава ставити це рішення під сумнів", - сказав він.

У свою чергу, Луценко повністю підтримав клопотання свого захисту. Він наголосив, що по цій карній справі Вовку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років. Луценко заявив, що він розуміє, чому саме Вовк розглядає його справу і справи інших політичних в’язнів - оскільки, якщо він не винесе вигідне для влади рішення, його самого буде засуджено.

Представники прокуратури клопотання не підтримали. На їхню думку, Луценко і його захист вже неодноразово користувалися своїм правом на відведення судді.

Крім того, Луценко і його захист в черговий раз виступили з клопотанням про те, щоб ця справа розглядалася судом присяжних. Для прийняття рішення суд пішов у нарадчу кімнату.

Нагадаємо, Луценку інкримінується заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим положенням за попередньою змовою групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків, а також зловживання владою, скоєне співробітником правоохоронного органу.

У Генпрокуратурі збиток державі від його дій на посту міністра оцінюють в 970 тис.грн.

Юрій Луценко: біографія і добірка новин>>>
Справа Луценка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини