RU

Суддя Кірєєв зникне до Різдва, - політолог

11.10.2011, 17:20

Суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв став небажаним свідком, його можуть прибрати до Різдва або зробити фахівцем з ворогів народу. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив директор Соціологічної служби Український барометр, політолог Віктор Небоженко, коментуючи рішення Печерського суду Києва, яким екс-прем'єр була засуджена до семи років позбавлення волі і повинна відшкодувати 1,5 млрд.грн. збитку Нафтогазу України.

"В Україні починає формуватися дуже погана політична традиція, коли переможець не тільки забирає приз, але і власність і навіть життя переможеного. Це дуже погано і говорить про те, що парламентські і президентські вибори перетворяться у нас на форму холодної громадянської війни, тому що ніхто нікого тепер не буде жаліти", - наголосив Небоженко.

З його слів, залишається сперечатися про те, "як саме Яценюк розправиться з Януковичем, або як Янукович розправиться з Яценюком". "Єдине, про що ми можемо здогадуватися напевно - це те, що зробить Тимошенко з Януковичем, якщо виграє президентські вибори", - зазначив політолог.

Загалом, з його слів, Україна виявилася однією з небагатьох країн на євразійському просторі від Праги до Бішкека, яка "демонстративно повернула в сторону формування авторитарного режиму". "Щоб не казала влада, створення репресивного апарату, тобто коли є замовник в особі Адміністрації президента, є прокурор, слідчий і суддя, який може засудити будь-якого, створення цього механізму дуже небезпечно як для опозиції, так і для влади", - наголосив Небоженко.

Крім того, зазначив він, вирок екс-прем'єру різко погіршує переговорний процес з Росією. "Незважаючи на похмурість і нелюбов до життя у Азарова, прожити він хоче довго, він не захоче повторювати долю Тимошенко. Але Газпром інакше собі не уявляє переговорного процесу без якихось додаткових домовленостей", - вважає політолог.

Він наголошує, що вирок Тимошенко матиме серйозні наслідки.

Політолог додав, що після вироку екс-прем'єру суддя у справі Родіон Кірєєв став "небажаним свідком". "Ті, хто організував цей процес, постараються його позбутися. Можливо, до Різдва він зникне і його не буде. Інший варіант - Кірєєв тепер буде спеціалізуватися по ворогах народу", - сказав Небоженко.

"Сталося якесь порушення правил всередині еліти: не вбивати один одного як в 1991-му і не мстити за допомогою позбавлення життя", - підсумував політолог.

Нагадаємо, сьогодні Печерський суд Києва визнав екс-прем'єра Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі строком на сім років.

Адвокати Тимошенко сподіваються, що рішення суду вдасться скасувати в апеляційному порядку.

Віктор Небоженко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини