RU

Судді КСУ оголосили указ Зеленського щодо Тупицького нікчемним і загрожують в'язницею

30.12.2020, 16:01
Судді КСУ оголосили указ Зеленського щодо Тупицького нікчемним і загрожують в'язницею - Фото
Конституційний суд України (Фото: пресслужба КСУ)

В Конституційному суді заявили, що вважають указ президента Володимира Зеленського про відсторонення глави КСУ Олександра Тупицького нікчемним, а його видання може стати підставою для притягнення до кримінальної відповідальності. Про це йдеться в пресрелізі на сайті КСУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

В КСУ відзначили, що найвищу силу в Україні має Конституція, а її норми не наділяють президента правом "відстороняти від посади суддю Конституційного суду". Таким чином, видавши указ про відсторонення Тупицького, Зеленський вийшов за рамки своїх повноважень і порушив відразу кілька норм Конституції.

З конституційно-правової точки зору цей указ президента є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню, оскільки він виданий із перевищенням повноважень глави держави, суперечить конституційним засадам і принципам, а також зазіхає на правовий статус судді КСУ, заявили в суді.

На думку суддів КСУ, видання цього указу є незаконним втручанням в діяльність судді Конституційного суду, перешкоджає виконанню ним службових обов'язків і тягне за собою юридичну відповідальність.

Кримінальний кодекс передбачає кримінальну відповідальність за втручання в діяльність держслужбовців і судових органів, наголосили в КСУ, додавши, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази – за їхнє видання або виконання настає юридична відповідальність.

Читайте також: В КСУ анонсували спеціальне засідання з питання звільнення голови суду Тупицького

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини