RU

Суд зупинив заборону міськради на червоні прапори у Львові

07.05.2013, 17:14
Суд зупинив заборону міськради на червоні прапори у Львові - Фото
572e682bc972c666f5165e78135e2e08.jpg
Львівський окружний адміністративний суд зупинив заборону на використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова. Суд розгляне справу по суті і винесе рішення 29 травня.

Використання 8-9 травня на території Львова символіки СРСР було заборонено ухвалою Львівської міської ради від 25 квітня. Вивішувати червоні прапори та інші "символи окупантів" депутати заборонили на всіх будівлях, установах, комунальних підприємствах, їх використання на масових заходах теж потрапило під заборону. На думку ініціаторів цього рішення, заборона дозволила би "не допустити будь-які провокації 8-9 травня".

Крім того, Львівська міськрада оголосила 8 травня у Львові вдень скорботи і пам'яті жертв тоталітарних режимів і жертв Другої світової війни. Відповідно до постанови, в цей день у місті мають щороку вивішувати державні прапори з траурними стрічками і не проводити розважальних заходів.

Аналогічна постанова взяли також депутати Івано-Франківської міської ради.

Позицію місцевої влади одним із перших розкритикував прем'єр-міністр Микола Азаров - він вважає аморальним рішення про заборону використання комуністичної символіки та перейменування Дня перемоги в День скорботи. "Я хотів би сказати, що, на жаль, ці ради надзвичайно заполітизовані. Замість вирішення життєво важливих нагальних питань вони, по суті, провокують в країні нетерпимість, ворожнечу, і пора б вже виборцям, які вибирають таких депутатів, задати собі питання: чи правильно я роблю, голосуючи за ці політичні сили? " - додав Азаров.

У свою чергу, лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки з проханням  перевірити законність прийняття міськими радами Львова та Івано-Франківська рішень по оголошенню 9 травня Днем скорботи. "(Вони) розпалюють ворожнечу в суспільстві і, як наслідок, зазіхають на суверенітет України, зокрема на територіальну цілісність держави", - йдеться в заяві Симоненка.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини