RU

Суд залишив у силі вирок Луценку по епізоду з Ющенком

10.04.2013, 12:00
Суд залишив у силі вирок Луценку по епізоду з Ющенком - Фото
Юрій Луценко
Вищий спеціалізований суд України з розслідування цивільних і кримінальних справ залишив у силі другий вирок Печерського райсуду Києва екс-міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку по справі, що стосується розслідування отруєння Віктора Ющенка. Дане рішення не тягне для екс-міністра фактичних наслідків з урахуванням відбутого їм більше двох років позбавлення волі і помилування за першим вироком.

"Колегія суддів визначила касаційні скарги... залишити без задоволення", - сказав головуючий суддя Валерій Швець на засіданні в середу.

Разом з тим, залишивши в силі в повному обсязі вирок щодо Луценка, суд пом'якшив покарання фігурантам цієї справи, колишнім співробітникам департаменту карного розшуку МВС Володимиру Тарасенку та Олегу Павленову, зменшивши суму штрафу. Також суд звузив сфери діяльності, в яких вони не зможуть займати посади.

Колегія суддів Вищого спецсуду прийшла до висновку, що суд першої інстанції та апеляційної правильно визначили коло зобов'язань екс-міністра МВС України, Тарасенка і Павленова, кваліфікувавши їхні дії як злочинну недбалість при продовження оперативно-розшукових заходів відносно водія колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка.

Нагадаємо, Печерський суд Києва засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі за посадові злочини. Термін його ув'язнення повинен був закінчитися у грудні 2014 року. Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ раніше залишив в силі цей вирок, підтверджений рішенням Апеляційного суду Києва, - чотири роки позбавлення волі за вчинення посадових злочинів, однак трохи зменшив суму, яку за цивільним позовом Луценка зобов'язаний виплатити МВС.

Печерський суд також визнав екс-міністра винним у халатності при продовження оперативно-розшукових заходів відносно водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка та засудив до двох років обмеження волі. Апеляційна інстанція залишила в силі цей вирок. Фактично другий вирок Печерського суду є формальним, оскільки він, згідно з українськими законами, поглинений більш суворим покаранням у вигляді чотирьох років позбавлення волі.

7 квітня 2013 року президент України підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі Юрія Луценка. У той же день екс-міністр вийшов на свободу.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Досьє на Юрія Луценка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини