RU

Суд залишив Луценка без обіду, підсудний назвав це тортурами

07.07.2012, 15:43
Суд залишив Луценка без обіду, підсудний назвав це тортурами - Фото
Юрій Луценко
Суддя Печерського районного суду Києва Анна Медушевська відмовила Юрію Луценку в обідній перерві. Екс-міністр внутрішніх справ назвав таке ставлення тортурами.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, після того як в судовому засіданні виникла перепалка з Медушевською, Луценко зажадав перерви. Суддя оголосила десятихвилинну паузу. "Які десять хвилин? Мені потрібна обідня перерва, мені потрібно обідати, ваша честь, у мене хвороби, пов'язані з кишковим трактом. Я сьогодні з шести годин на ногах. Я вимагаю обіду", - кричав Луценко. Але суддя вже виходила із зали суду.

До збурень Луценка приєднався і народний депутат Андрій Шевченко: "Ваша честь, будьте ж людиною!" - але Медушевська не відреагувала і на його слова. Коли вона вже покидала зал, Луценко запитав: "Чому мене тут повинні катувати кожен раз?"

Сьогоднішнє судове засідання почалося о 8:30, і за цей час в суді було до цього оголошено перерву на 25 хвилин, з 13:30 до 14:00.

Після завершення десятихвилинної перерви засідання продовжилося з того, що Луценко і його адвокати попросили суддю оголосити перерву в засіданні, щоб Луценка доставили назад в СІЗО і він міг повноцінно пообідати. Захисники говорили про те, що в суді вже немає свідків, яких потрібно допитувати, а два протоколи нікуди не подінуться і можуть бути зачитані в будь-який момент. "Це не причина, щоб ризикувати здоров'ям підсудного", - сказав адвокат Ігор Фомін.

Заслухавши прохання захисту, Медушевська прийняла рішення оголосити перерву в судовому засіданні, але після того як будуть зачитані протоколи допитів двох останніх свідків, і продовжила читати протокол В'ячеслава Перча.

Нагадаємо, 3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини