RU

Суд закрив справу ЄЕСУ за звинуваченням Юлії Тимошенко

28.02.2014, 11:49
Суд закрив справу ЄЕСУ за звинуваченням Юлії Тимошенко - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Справа про порушення в діяльності корпорації "Єдині енергосистеми України" за обвинуваченням екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко підлягає закриттю. Про це заявив головуючий суддя Костянтин Садовський, повідомляє ВВС Україна.

Прокурор Людмила Петровська оголосила постанову про відмову від обвинувачення. Захист закликав закрити справу. Після цього суддя пішов у дорадчу кімнату і за 40 хвилин оголосив, що справа підлягає закриттю.

Тимошенко на засіданні не було. Екс-прем'єр передала клопотання про те, що вона знаходиться на медичному обстеженні і просить проводити засідання без неї.

Нагадаємо, з квітня 2012 року з 22 лютого 2014 екс-прем'єр Тимошенко проходила курс лікування в Центральній клінічній лікарні Укрзалізниці в Харкові. За станом здоров'я вона жодного разу не була доставлена ​​до суду.

21 лютого Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України про імплементацію до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції". Він став підставою для звільнення Тимошенко, оскільки відповідні норми прийнятого закону декриміналізують статті, за якими екс-прем'єра засудили по "газовій справі" до 7 років позбавлення волі.

Наступного дня Верховна Рада ухвалила постанову про звільнення Тимошенко, в той же день її звільнили. 26 лютого в.о. генерального прокурора України Олег Махніцький заявив, що справи Тимошенко будуть переглянуті і в разі відсутності доказів провини закриті.

У рамках справи ЄЕСУ екс- прем'єру пред'явлені звинувачення за п'ятьма епізодами організація заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в 1997-1998 роках шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК); замах на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в 1997-1998 роках шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 27, ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК); несплата податку по підприємству ЄЕСУ (ч .3 ст.27, ч.3 ст.212 КК); несплата прибуткового податку, (ч.3 ст.212 КК); вчинення злочину шляхом службового підроблення (ч.3 ст.27, ч.2 ст.366 КК).

Досьє на Юлію Тимошенко

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в  Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини