RU

Суд закрив кримінальну справу проти Кучми

14.12.2011, 11:15
Суд закрив кримінальну справу проти Кучми - Фото
a46827fd7c3e5e873e84d014fbce227c.jpg
Печерський суд Києва визнав незаконним і скасував постанову Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи стосовно другого президента Леоніда Кучми (1994-2005) за звинуваченням у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Таке рішення оголосила суддя Печерського суду Галина Супрун, розглянувши скаргу адвокатів Кучми на законність порушення справи.

Таким чином, суд задовольнив скаргу захисту другого президента України, передає Інтерфакс-Україна.

Кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувася в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.). Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка визнані речовим доказом у справі.

Кучмі було пред'явлено звинувачення, взята підписка про невиїзд і проведена очна ставка з екс-начальником департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексієм Пукачем і Мельниченком.

Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки матір журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У листопаді 2000 року лідер Соцпартії Олександр Мороз оприлюднив у парламенті аудіозаписи, які, за його словами, підтверджували причетність колишнього президента Кучми до зникнення Гонгадзе. Ці записи нібито зробив Мельниченко.

Конституційний суд 21 жовтня 2011 оприлюднив рішення за поданням СБУ, згідно з яким обвинувачення у вчиненні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих незаконним шляхом.

Згідно з рішенням КС, обвинувачення у вчиненні злочину "не може бути засноване на фактичних даних, отриманих незаконним способом, а саме: з порушенням конституційних прав і свобод людини і громадянина (крім випадків можливості обмежень, передбачених Основним Законом України), з порушенням встановлених законом порядку, засобів, джерел отримання фактичних даних, а також не уповноваженою на це особою".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини