RU

Суд визнав незаконною депортацію першого президента Криму, - ЗМІ

07.08.2013, 10:55
Суд визнав незаконною депортацію першого президента Криму, - ЗМІ - Фото
Юрій Мєшков (фото - izvestia.ru)
Адвокат Народного фронту Севастополь-Крим-Росія Іван Бакай виграв касацію у Служби безпеки України у Вищому адміністративному суді у справі про примусове видворення за межі України першого кримського президента Юрія Мєшкова. Про це українським ЗМІ повідомив координатор Народного фронту Валерій Подьчий.

Він зазначив, що суд скасував постанову Окружного адміністративного суду АРК від 13 липня 2011 року, яким Мєшков був депортований з країни. Суд також скасував ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 8 грудня 2011 року та направив справу за позовом головного управління СБУ в АР Крим на повторний розгляд до Окружного адміністративного суду АРК.

За словами Подьячого, суд визнав Мєшкова громадянином України. ВАСУ також нагадав про те, що громадянин України не може бути вигнаний або виданий іншій державі. "У нормальній європейській державі керівник спецслужби, який допустив примусове видворення свого громадянина з країни, як мінімум був би негайно вигнаний з органів за профнепридатність, причому з вовчим квитком і без вихідної допомоги. У випадку ж з начальником кримського главку СБУ Володимиром Тоцьким все обмежиться тільки публічною ганьбою, який став можливим завдяки рішенню Вищого адміністративного суду України ", - сказав Подьячий.

Нагадаємо, в липні 2011 року кримський прем'єр Василь Джарти наполягав, що заяви Мєшкова повинні стати приводом для відкриття кримінальної справи. Його ініціативу підтримала СБУ. З її подачі Окружний адміністративний суд Криму ухвалив видворити Мєшкова з обмеженням в'їзду на п'ять років. Йому інкримінували "вислови, які побічно закликають до зміни конституційного устрою України". Мєшкова, як громадянина Росії, видворили депортували до РФ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини