RU

Суд вирішує, чи можна розглядати касацію без Тимошенко

12.07.2012, 11:23
Суд вирішує, чи можна розглядати касацію без Тимошенко - Фото
1b9fd935a4e8faae3e92a4e3bcb57360.jpg
Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду пішла до нарадчої кімнати для ухвалення рішення про те, чи продовжувати розгляд касації у справі Юлії Тимошенко без неї.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перенести засідання суд попросила прокурор Оксана Дрогобицька. Вона заявила, що розгляд касації без екс-прем'єра порушує її права.

Захист виступає категорично проти перенесення засідання. "Який сенс у цій експертизі (стану здоров'я Тимошенко, - ред.)? Якими б не були результати цієї експертизи, суд буде слухати без неї, бо вона не хоче брати участь, а це її право", - сказав адвокат Сергій Власенко.

За його словами, суд розглядає касацію не самої Тимошенко, а її захисту. "Я отримав від суду повідомлення, в якому повідомляється про сьогоднішнє слухання. Там сказано, що моя явка не обов'язкова. Я - кассант по справі!" - обурився він.

Власенко вважає, що суду немає іншої правової можливості, крім як продовжити слухання. "Я розумію підстави перенесення, я розумію, що на 29 серпня призначено слухання справи в Європейському суді. Я розумію, що влада як вогню боїться цього розгляду", - заявив адвокат.

Заслухавши думки учасників процесу, суддя віддалилися із залу.

Нагадаємо, Плахотнюк спрогнозував напередодні, що засідання суду знову буде перенесено на 24 чи 26 липня.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ у січні 2012 року прийняв до розгляду скаргу захисника екс-прем'єра Плахотнюка на незаконність рішення Печерського районного суду Києва щодо газової справи, згідно з якою Тимошенко була засуджена до семи років позбавлення волі.

Вищий спецсуд повинен був почати розгляд скарги 15 травня, але з тих пір її засідання вже двічі переносилися. Суд наполягає на особистій присутності екс-прем'єра на суді. Захист Тимошенко стверджує, що їх підзахисна не може бути присутньою на засіданні за станом здоров'я, а сама екс-прем'єр просить розглянути касацію без неї.

Для перевірки стану здоров'я суд постановив призначити судово-медичну експертизу.

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини