RU

Суд вимагає від Королевської доказів її рейтингу

08.11.2012, 16:19
Суд вимагає від Королевської доказів її рейтингу - Фото
Наталія Королевська

Господарський суд Києва продовжить розгляд позову партії Україна-Вперед до фонду Демократичні ініціативи та Київського міжнародного інституту соціології 23 листопада. До цієї дати сторона відповідача повинна отримати анкети соціологічного дослідження, яке проводила партія Наталії Королевської перед виборами.

Як повідомляє Интерфакс-Украина, на засіданні суду в четвер сторона позивача була відсутня, але раніше передала до суду клопотання про витребування додаткових матеріалів від соціологів, що стосуються їх соціологічного опитування. У клопотанні йшлося про те, що соціологи передали на вивчення стороні позивача не всі докази, які підтверджують достовірність соціологічного дослідження.

Представники КМІС і фонду Демократичні ініціативи зазначили, що ці матеріали не мають відношення до справи і не можуть бути надані у зв'язку з тим, що включають в себе персональні дані опитаних.

Суд відмовив у задоволенні цієї вимоги, після чого сторона соціологів озвучила своє клопотання: витребувати у лідера партії Королевської анкети опитування напередодні виборів, згідно з яким рейтинг партії перевищив 5%. Крім того, сторона відповідача просила суд надати матеріали соціологічного дослідження ряду компаній, на яке посилається у своєму позові партія Україна-Вперед. Суд ухвалив рішення частково задовольнити це прохання і витребувати матеріали опитування партії Україна-Вперед, але відмовив у витребуванні таких доказів в інших компаній.

Наступне засідання пройде 23 листопада о 10:00.

Нагадаємо, результат у 1,58% на виборах Верховної Ради (сайт ЦИК) не спонукав Королевську відкликати свій позов із суду. Дані соціологічних служб, які стали причиною судових позовів Королевської, вона назвала політтехнологією. "Та соціологічна картинка, яку нам передрікли місяць тому, майже одноголосно збіглася з тією картинкою, яку ми отримали в українському парламенті. Це і було тією явною політтехнологією, маніпуляцією збереження демократичності процесу. Тож ми й надалі будемо проводити судові розгляди", - сказала Королевська . При цьому вона додала, що за результатами внутрішнього екзит-полу партія Україна-Вперед набрала набирає 4,7%.

Партія Україна-Вперед подала позов проти соціологів, заміри яких показали, що вона не проходить у парламент. Опитування КМІС давало їй на виборах до Верховної Ради 1,4% голосів, Демократичних ініціатив - 2,1%.

Королевська також заявляла, що виступає за введення кримінальної відповідальності за фіктивну соціологію.

Досьє на Наталію Королевську

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини та аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини