RU

Суд в Гаазі зможе притягнути до відповідальності Януковича

27.02.2014, 11:17
Суд в Гаазі зможе притягнути до відповідальності Януковича - Фото
37389dfcabc62fbdae6651868a79e568.jpg
Міжнародний кримінальний суд зможе почати процес над Віктором Януковичем, Віталієм Захарченком та Віктором Пшонкою тільки після офіційного звернення українського МЗС і Генпрокуратури. Про це повідомив на прес-конференції голова громадської комісії з розслідування та попередження порушення прав людини в Україні, суддя міжнародного кримінального трибуналу по колишній Югославії Володимир Василенко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, держава, яка не є учасником Римського статуту, може подати разову заяву і визнати обов'язкову юрисдикцію Міжнародного кримінального суду по конкретній ситуації і конкретним злочинам проти людяності, скоєних у конкретний часовий період. Це прописано в пункті 3 статті 12 Римського статуту. Для цього Міністерство закордонних справ України має подати звернення до секретаря Міжнародного кримінального суду, а Генеральна прокуратура - звернутися до прокурора Міжнародного кримінального суду з проханням провести розслідування ситуації.

Саме прокурор повинен встановити, чи підпадає ситуація в Україні під юрисдикцію суду, і позначити коло осіб, яким слід пред'явити обвинувачення у вчиненні злочину. Василенко зазначив, що підставою для застосування механізму Міжнародного кримінального суду для покарання осіб, обвинувачених у скоєнні злочину проти людяності та в інших міжнародних злочинах, має стати висновок прокурора Міжнародного кримінального суду, затверджений палатою попереднього провадження, а не формальне звернення України.

Василенко уточнив, що суд буде розглядати тільки ті справи, фігурантами яких є вищі посадові особи держави. Раніше комісія з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, яку очолює Василенко, почала складати список вищих посадових осіб, причетних до неправомірного застосування сили проти учасників акцій протесту. На цьому етапі в список чиновників включені 25 осіб.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини