Суд відмовився читати матеріали по Савченко українською мовою

01.02.2016, 12:14
Суд відмовився читати матеріали по Савченко українською мовою - Фото
Надія Савченко (фото - EPA)
Український військовослужбовець, народний депутатт Надія Савченко, яка незаконно утримується на території РФ заявила, що російський суд відмовився розглядати матеріали українською мовою, які надали її адвокати. Про це повідомляє Медиазона.

"Вже вдруге я змушена звертатися до вас на одну і ту ж тему - утиск української мови в Росії. Минулого разу конвойний назвав її "чурбанською". За моєю скаргою проводилася якась перевірка, але про результати її я не знаю", - зазначила Савченко в заяві.

Вона стверджує, що цього разу ситуація ще більш кричуща - підполковник Кузнєцов і капітан Юношев заперечували проти прилучення матеріалів, які привезли з собою свідки, громадяни України, на тій підставі, що вони написані українською мовою.

"При тому, що перекладач в суді усно переклав всі документи. Але колегія суддів з ними погодилася. Невже в бюджеті немає грошей на перекладачів", - йдеться в заяві Савченко.

"Якщо бюджет РФ так мізерний, я нагадаю, скільки грошей я заощадила російському бюджету, коли чотири місяці відмовлялася від їжі. Зараз ще один місяць я приймаю тільки лікувальне харчування для збереження життя, купуючи його за свої гроші", - пояснила в заяві Савченко.

Савченко попросила уповноваженого з прав людини в РФ Еллу Памфілову вжити заходів за її заявою та хоч раз особисто приїхати до суду. Вона також клопоче про прилучення її скарги до матеріалів.

Адвокат Савченко Микола Полозов підтримує її клопотання і каже, що тим, то дії приставів залишилися безкарними, "був даний карт-бланш на дискримінацію української мови в Росії".

Нагадаємо, що Полозов впевнений, що Савченко не відбуватиме покарання в РФ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников