RU

Суд відмовив Луценку у відводі прокурорів - не передбачено КПК

21.11.2012, 13:01
Суд відмовив Луценку у відводі прокурорів - не передбачено КПК - Фото
Юрій Луценко

Апеляційний суд Києва відхилив заявлене екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком відведення прокурорам Євгену Зінченку та Дмитру Лобаню. Відповідне рішення зачитав головуючий суддя Олег Присяжнюк, повернувшись з дорадчої кімнати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Присяжнюк уточнив, що суд не побачив підстав для задоволення відведення.

У рішенні суду йдеться, що в Кримінальному процесуальному кодексі визначено виключний перелік підстав для відведення прокурорів. "Позиція прокурорів щодо незаконного арешту не може бути підставою для їх відведення", - сказав суддя.

Нагадаємо, Луценко вимагав від суду відведення двох прокурорів, які називали його арешт законним. Екс-міністр нагадав суду, що вчора Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію України на рішення про незаконний арешт Луценка - а це означає, що воно вступило в силу. "Особисто Лобань і особисто Зінченко постійно заявляли суду, що мій арешт законний. Тепер Європейський суд у всіх інстанціях заявив, що арешт незаконний. Тож представляти інтереси України ці дві особи не можуть. Ці дві особи, які представляють сторону обвинувачення - упереджені", - сказав він.

Вчора стало відомо, що Європейський суд з прав людини залишив у силі своє рішення у справі Луценка, - прохання українського уряду про його перегляд відхилено. Це означає, що рішення Європейського суду у справі Луценка від 3 липня (про незаконність арешту і політичну складову переслідування) набирає чинності.

Досьє на Юрія Луценка


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини