RU

Суд відхилив касацію Тимошенко по газовій справі

29.08.2012, 12:39
Суд відхилив касацію Тимошенко по газовій справі - Фото
08493400430262432a9e7d61fd51c127.jpg

Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду відхилила касаційну скаргу адвокатів Юлії Тимошенко на вирок Печерського суду і Апеляційного суду по газовій справі.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, колегія суддів дійшла висновку, що Печерський суд столиці і Апеляційний суд Києва зробили правильні висновки про доведення провини Тимошенко в скоєнні інкримінованого їй злочину.

"Твердження захисника Плахотнюка про відсутність належних та допустимих доказів, які підтверджували б винність Тимошенко і про відсутність у діяннях останньої прямого умислу і мотиву злочину колегія суддів вважає безпідставними", - сказано в рішенні.

Також Вищий спеціалізований суд порахував, що суд першої інстанції вивчив достатню кількість доказів, включаючи покази численних свідків, висновки ряду експертиз та документи, які обгрунтовано покладено в основу вироку щодо Тимошенко.

"Тому доводи про те, що не допитані свідки або не вивчені документи, що підтверджують невинуватість Тимошенко колегія суддів вважає безпідставними", - йдеться у рішенні.

Не погодилася колегія суддів і з твердженнями адвокатів про порушення права Тимошенко на захист в ході розгляду її справи.

На думку суддів, адвокати Тимошенко мали можливість ознайомитися з матеріалами справи, а неодноразова заміна адвокатів Тимошенко і вимоги кожний раз надавати їм час на ознайомлення з матеріалами справи були направлені на затягування розгляду справи.

Щодо випадків видалення із залу Тимошенко та її адвокатів, суд порахував дії судді Печерського суду Києва Родіона Кірєєва виправданими, оскільки і сама екс-прем'єр, і її адвокати неодноразово порушували порядок в залі засідань.

Що стосується доводів адвокатів про те, що Тимошенко була позбавлена ​​останнього слова в Печерському суді, судді порахували, що екс-прем'єр сама не скористалася цим своїм правом, хоча головуючий на засіданні шість разів пропонував їй це зробити.

Щодо розгляду справи в Апеляційному суді у відсутності Тимошенко, колегія суддів вирішила, що екс-прем'єр сама відмовилася від участі в засіданнях, оскільки медичні документи, що підтверджують неможливість її явки, надані не були.

"Апеляційний суд у достатньому обсязі намагався забезпечити Тимошенко можливість взяти участь у розгляді", - сказано в рішенні.

Таким чином, судді порахували, що в ході досудового слідства та судового розгляду не були допущені такі порушення, які спричинили б скасування обвинувального вироку. На думку колегії суддів, покарання Тимошенко відповідає тяжкості вчиненого злочину.

"Вирок Печерського суду та ухвалу апеляційного суду щодо Тимошенко залишити без змін, а касаційну скаргу Плахотнюка - відхилити", - сказано в тексті рішення.

Разом з тим суд задовольнив додаткові касаційні скарги адвокатів Миколи Сірого, Олександра Плахотнюка і Миколи Титаренка на окремі ухвали Печерського суду щодо порушення ними порядку і правил адвокатської етики.

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини