Суд Україна-РФ по морському праву: винесено процедурне рішення

22.05.2017, 17:16
Суд Україна-РФ по морському праву: винесено процедурне рішення - Фото
5143ff7e3a184d18968607ca79bb6fdb.jpg

Офіційному Києву на те, щоб підготувати факти і докази порушення Росією морських прав України, виділено дев'ять місяців

Україна має час до 19 лютого 2018 року на підготовку меморандуму з фактами за позовом проти РФ, який офіційний Київ подав до арбітражу ООН за порушення росіянами Конвенції Організації з морського права. Така інформація міститься в проміжному рішенні суду на сайті Постійної палати третейського суду в Гаазі.

У вересні 2016 року Україна подала на Росію до суду для захисту своїх прав як прибережної держави в акваторіях Чорного та Азовського морів, а також у Керченській протоці.

12 травня 2017 року відбулося перше процедурне засідання, під час якого відбулися консультації зі сторонами по процедурі і календарю, 18 травня були прийняті правила процедури арбітражу. До його складу увійшли судді з Мексики, Алжиру, Великобританії, РФ і Південної Кореї. Остання є головуючою.

Суд Україна-РФ по морському праву: винесено процедурне рішення

Суд Україна-РФ по морському праву: винесено процедурне рішення

До 19 листопада 2018 року Росія має представити свої контраргументи у відповідь на претензії України. Після цього у Києва буде час до 19 квітня 2019 року на реакцію по російському контрмеморандуму. РФ зможе заявити свої аргументи до 19 вересня того ж року.

Українську делегацію представляла в Гаазі заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, російську - начальник правового департаменту МЗС РФ Роман Колодкін.

РФ окупувала АР Крим в 2014 році. Верховна Рада оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації півострова Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генасамблея ООН, засудили дії Кремля. Проти РФ були введені персональні та секторальні санкції. За проведення Москвою так званих парламентських виборів за участю Криму в 2016 році Рада визнала Держдуму РФ нелегітимною.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев