RU

Суд у США закрив справу за позовом Тимошенко до Фірташа

11.09.2013, 16:26
Суд у США закрив справу за позовом Тимошенко до Фірташа - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Федеральний суд Нью-Йорка закрив справу за позовом екс -прем'єра України Юлії Тимошенко до ряду фізичних і юридичних осіб з України та США, включаючи трейдера  Росукренерго і його співвласника Дмитра Фірташа.

"Суд, відхиливши претензії позивача до всіх відповідачів, які були повідомлені про подачу позову, будучи сповіщений про те, що відповідачі, які  залишилися, не отримали повідомлень, постановив закрити дану справу... з правом знову відкрити дану справу протягом 60 днів" , - йдеться в постанові суду, наявному в розпорядженні Російського агентства правової і судової інформації.

Позов був поданий у квітні 2011 року до Росукренерго. Згодом список відповідачів розширився - в ​​ньому опинилися, в загальній складності, десять громадян України. В основному це чиновники різного рівня, а також зареєстровані в США компанії і американські громадяни , серед яких - політтехнолог українського президента Пол Манафорт.

Тимошенко звинуватила Фірташа у шахрайстві, порушенні прав людини і вимаганні. За її твердженням , між трейдером і компанією Нафтогаз України в ході розгляду у Стокгольмському арбітражі, за підсумками яого Росукренерго були повернуті 12,1 мільярда кубометрів газу, мала місце змова. Американські компанії використовувалися співвласником Росукренерго для відмивання грошей, а також у схемах для приховування хабарів, які виплачувалися українським чиновникам, йдеться в позовній заяві.

Росукренерго поряд з "американською" частиною відповідачів, серед яких, крім Манафорта, значиться Бред Заксон, що фігурує в судових документах як помічник Фірташа, а також кілька компаній - CMZ Ventures, Dynamic Group, Barbara Ann Holdings, звернулися до суду з клопотанням про відхилення позову у квітні 2012 року. Вони заявили, що позов не підлягає розгляду в Нью-Йоркському суді, звернувши увагу на політичну складову пред'явлених претензій. Клопотання було задоволено в березні цього року.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини