RU

Суд призначив розгляд справи Власенка на 5 березня

01.03.2013, 17:23
Суд призначив розгляд справи Власенка на 5 березня - Фото
Сергій Власенко

Вищий адміністративний суд України відкрив провадження за позовом голови Верховної Ради Володимира Рибака стосовно народного депутата Сергія Власенка і призначив справу до розгляду на 5 березня, 14:00.

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, в постанові ВАСУ кажуть, що справа розглядатиметься колегією у складі п'яти суддів. Засідання буде відкритим і пройде в приміщенні адмінсуду за адресою: Київ, вул. Московська, 8.

У Батьківщині стверджують, що керівництво регламентного комітету ВР сфальсифікувало рішення про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата. На наступний день спікер Володимир Рибак на підставі сфальсифікованих документів направив подання до ВАСУ. Керівництво опозиції розцінює такі дії проти захисника Юлії Тимошенко як грубе порушення законів і прояв політичних репресій.

Нагадаємо, 22 лютого народний депутат Власенко заявив, що його хочуть позбавити депутатських повноважень через Вищий адміністративний суд. "19 лютого у Верховну Раду надійшло подання, яке підписав народний депутат від Партії регіонів Мойсик. Він звертається до голови Верховної Ради з проханням звернутися до Вищого адміністративного суду з позовом про позбавлення мене депутатських повноважень", - сказав він. Своє прохання Мойсик мотивує тим, що Власенко, будучи народним депутатом, суміщає свою діяльність з адвокатською.

За словами Власенка, він ще 22 лютого подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво - щоб влада не змогла позбавити його депутатських повноважень через Вищий адміністративний суд. При цьому Власенко нагадав, що до захисту Тимошенко він був допущений не як адвокат, а саме як захисник, фахівець у сфері права і народний депутат, який діє на підставі довіреності Батьківщини.

Раніше ВАСУ своїми рішеннями вже позбавляв депутатів мандата. 8 лютого 2013 року суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах №11 (Вінниця) і №71 (Закарпатська обл.), де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога, визнав відсутність у них депутатських повноважень і статусу, а також зобов'язав Центрвиборчком провести повторні вибори в цих округах.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини