RU

Суд позбавив Сергія Власенка депутатського мандата

06.03.2013, 17:52
Суд позбавив Сергія Власенка депутатського мандата - Фото
Сергій Власенко
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень народного депутата з фракції Батьківщина, захисника Юлії Тимошенко у кримінальних справах Сергія Власенка.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, відповідно, позов спікера Верховної Ради Володимира Рибака задоволений - депутатські повноваження опозиціонера Власенка достроково припинені - "рішення остаточне і оскарженню не підлягає".

Суд визнав, що, захищаючи Тимошенко, Власенко виконував функції адвоката.

Суд прийшов до думки, що на час обрання народним депутатом Власенко не припинив адвокатських повноважень і брав участь у судових засіданнях. Зокрема, 6, 7 і 13 лютого він брав участь у судових засіданнях в якості захисника (у справі вбивства Євгена Щербаня, - ред.).

Суд зазначив, що відповідно до перехідних положень нового Кримінально-процесуального кодексу, захисником в судовому процесі вважається адвокат, який здійснює захист, і захисником не може бути особа, яка не значиться в реєстрі адвокатів. Той факт, що 21 лютого Власенко звернувся із заявою про припинення адвокатської діяльності, на думку суду, не спростовує факту заняття адвокатською діяльністю.

Нагадаємо, минулого тижня регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень депутатів-сумісників Власенка (Батьківщина) та Андрія Веревського (Партія регіонів). З відповідними позовами до ВАСУ звернувся спікер Рибак. Опозиція заявляє, що рішення комітету було сфальсифіковано. Комітет очолює регіонал Володимир Макеєнко

Влада вважає, що захисник Тимошенко незаконно займається адвокатською діяльністю, поєднуючи її з депутатською. Сам Власенко повідомляв, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. Він говорив, що відповідно до законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви.

Вчора суд ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень регіонала Веревського.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини