RU

Суд посмертно виправдав правозахисника Гройсмана

12.08.2013, 14:41
Суд посмертно виправдав правозахисника Гройсмана - Фото
Дмитро Гройсман (фото - undp.org.ua)
Адвокат правозахисника Наталія Гурковська зазначила, що рішення Вінницького міськсуду, який виправдав Дмитра Гройсмана через відсутність складу злочину, не є остаточною перемогою - рішення набуде чинності тільки через 15 днів. "Ми не вважаємо це перемогою, адже рішення може бути оскаржене в апеляційному та касаційному порядку. Однак головною метою цієї справи, яку переслідували правоохоронні органи, було припинити правозахисну діяльність Дмитра Гройсмана. На жаль, Гройсман припинив свою діяльність - через смерть, але її не припинить правозахисна група, яка продовжує свою роботу і працювати на захист прав людей", - сказала адвокат, передає УНІАН.

Нагадаємо, правозахисник Гройсман помер 5 серпня. 7 серпня, в день його похорону, суд розглядав справу проти Гройсмана, порушену за фактом нібито публічної наруги над символами України. Гройсману інкримінували публікації в його LiveJournal. Правозахисник виклав свою статтю, ілюстровану статуеткою чоловіка з ерегированним фалосом на Конституції. У статті Гройсман писав про те, як небезпечні законодавчі ініціативи можуть грубо топтати конституційні права людини. Крім того, правозахисника звинувачували в тому, що він опублікував на своїй сторінці нецензурний ролик про російських політиків. За висунутими звинуваченнями йому загрожувало до 7 років в'язниці.

На минулому засіданні обвинувачення відмовилося від епізоду про наругу і двох епізодах за фактом розповсюдження порнографії. Прокурор рекомендувала закрити справу у зв'язку зі смертю Гройсмана. Захист наполягав на винесенні виправдувального вироку посмертно.

Досьє на ДмитраГройсмана
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини