RU

Суд почав розглядати апеляцію з виплати боргу ЄЕСУ

04.10.2012, 10:51
Суд почав розглядати апеляцію з виплати боргу ЄЕСУ - Фото
a73b1828713da6372d1ba547beba52db.jpg
Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, своє клопотання представник ЄЕСУ Олександр Ковальчук пояснив тим, що господарський суд, приймаючи рішення, виходив з того, що урядом України нібито були надані гарантії щодо виконання компанією ЄЕСУ своїх зобов'язань перед Міністерством оборони РФ.

У той же час, за його словами, два листи прем'єр-міністра України Павла Лазаренка голові уряду РФ Віктору Черномирдіну, на яких грунтувався суд при ухваленні рішення, відносяться до публічно-правової, а не господарської сфери.

Таким чином, господарський суд вирішив публічно-правовий спір, що є порушенням предмета підсудності. Ковальчук зазначив, що якби господарський суд Києва виніс рішення по кримінальній справі, таке рішення було б скасоване апеляційним судом без розгляду по суті.

За аналогією він попросив скасувати рішення київського господарського суду. Він також заявив відвід колегії суддів, оскільки його апеляційна скарга, яка вже притягнута до справи, була спрямована ним з Дніпропетровська поштою в понеділок. Ковальчук зазначив, що така оперативність, враховуючи, що пошта по Україні в середньому йде сім днів, викликає у нього сумніви. Ковальчук підкреслив, що виникає підозра в тому, що справу хочуть розглянути якнайшвидше, порушуючи при цьому інструкцію з діловодства.

У суді оголошено перерву з тим, щоб Ковальчук своє останнє клопотання міг оформити у письмовій формі. Крім цього, представник Міноборони РФ заявив клопотання про те, щоб російській стороні, відповідно до закону про засади державної мовної політики, надали можливість представляти в суді свою правову позицію російською мовою. Інші учасники процесу, представники - Кабінету міністрів, Держказначейства і ЄЕСУ - заявили, що проти задоволення цього клопотання не заперечують, однак самі свою позицію будуть викладати українською мовою.

Нагадаємо, 19 вересня Господарський суд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ по боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд. 113 млн 53 тис. 506 грн.

Міністерство оборони РФ звернулося в Госпсуд Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд. 239,45 млн.грн. у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона зажадала залучити як відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа.

Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини