RU

Суд підтвердив законність результатів виборів в 11 і 14 окру

15.11.2012, 10:47
Суд підтвердив законність результатів виборів в 11 і 14 окру - Фото
6a15797bf084acf3b54bb3aa58adbd03.jpg
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) відмовився скасовувати рішення Центральної виборчої комісії про визнання обраними народними депутатами в окрузі N11 (Вінниця) Олександра Домбровського і в окрузі N14 (Жмеринка, Вінницька область) Віктора Жеребнюка (обидва самовисуванці).

Таке рішення ВАСУ виніс у середу за позовами кандидатів у депутати по цих же округах відповідно Наталії Солейко і Івана Мельничука (обидва балотувалися від Батьківщини), передає Інтерфакс-Україна.

Зокрема, Мельничук у своєму позові просив ВАСУ скасувати рішення ЦВК про визнання обраним депутатом по 14 округу самовисуванця Жеребнюка, зобов'язати ЦВК встановити результати виборів у цьому окрузі на підставі первинних протоколів дільничних виборчих комісій і визнати його обраним народним депутатом.

"Суд відмовив повністю (у задоволенні вимог)", - повідомив адвокат Мельничука Андрій Помазанов.

За його словами, ВАСУ виніс рішення по 14 округу в середу близько півночі. Також ВАСУ в ніч на четвер виніс рішення про відмову в задоволенні аналогічних вимог Солейко по 11 округу.

У ході судового слухання Помазанов вказував на те, що виборча комісія N14 після прийняття виборчої документації від дільничних комісій прийняла рішення про повторний підрахунок голосів на 13 дільницях на тій підставі, що пакети з бюлетенями з цих ділянок нібито були пошкоджені.

До перерахунку Мельничук лідирував з відривом більш ніж у 2 тис. голосів, але після перерахунку Жеребнюк вийшов вперед з відривом у 83 голоси. При цьому в пакетах з бюлетенями за Мельничука виявилися зіпсовані бюлетені, в яких стояли дві позначки, в тому числі одна - за цього кандидата.

Нагадаємо, при підведенні офіційних результатів виборів член ЦВК Юлія Швець зажадала визнати неможливим встановити результати виборів в округах 11 і 14 (Вінницька область). Однак, цю пропозицію не підтримали члени ЦВК, призначені за квотою Партії регіонів, і в результаті за нього проголосували лише 6 членів комісії при необхідних 8-ми.

Згідно з уточненим протоколом 14 окружної виборчої комісії, на підставі якого ЦВК склав протокол про обрання народного депутата в цьому окрузі, за самовисуванця Жеребнюка проголосували 34 784 виборці (33,32%), за Мельничука, висунутого Батьківщиною - 34 701 виборець (33,24% ).

ЦВК офіційно оприлюднив результати виборів у газеті Голос України вранці у вівторок, 13 листопада, а у другій половині дня ВАСУ, прийнявши у виробництво позови Мельничука та Солейко, виніс постанову на забезпечення позову про заборону офіційної публікації результатів виборів в округах 11 і 14.

Раніше ЦВК ухвалила постанову про те, що в п'яти одномандатних округах встановити результати волевиявлення громадян неможливо, у зв'язку з чим Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити в цих округах повторні вибори. Це стосується округів 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 223 (Київ, Шевченківський район).

Вибори-2012: досьє партій
Выборы-2012: всі новини й аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини