Суд підтвердив незаконність арешту координатора врадіївської ходи

19.08.2013, 13:22
Суд підтвердив незаконність арешту координатора врадіївської ходи - Фото
Василь Любарець (фото - facebook.com)

Порядок проведення мітингів не передбачений законодавством, тому за його порушення не можна карати, сказано в рішенні Апеляційного суду Києва

Сьогодні Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу адвоката Дениса Овчарова на постанову Шевченківського районного суду, за якою цивільний активіст Василь Любарець отримав 10 діб адміністративного арешту за ст.185-1 КУпАП. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомив сам адвокат.

Юрист АТ Юскутум зазначив, що суд констатував, що не може бути відповідальності за порушення порядку проведення зборів і мітингів за ст.185-1 КУпАП, оскільки порядок проведення зборів і мітингів не передбачений чинним законодавством.

Овчаров зазначив, що сьогодні був створений гарний прецедент, який підтверджує, що відсутність законодавчого врегулювання - це фактор, що виключає склад адміністративного правопорушення.

Крім того, повідомив юрист, 16 серпня була залишена без задоволення скарга Шевченківської прокуратури, якою спростовувалася постанова суду першої інстанції, про відсутність складу адміністративного правопорушення в діях Любарця за ст.185-1 КУпАП.

Нагадаємо, 22 липня Шевченківським судом було винесено два судових рішення, за одним з яких Василь Любарець був виправданий суддею Волокітиною Н.Б., у зв'язку з відсутністю складу злочину за статтею 185-1 КУпАП і в той же час суддя Саадулаєв А.І. визнав Любарця винним і присудив десять діб адмінарешту, практично по аналогічних справах.

Любарець був координатором врадіївської ходи, мирної акції проти свавілля міліції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Выборы в Беларуси"Уже народ, а не народишко!". Как выборы-2020 изменили Беларусь