RU

Суд не закрив справу Луценка й пішов на перерву до 18 травня

23.04.2012, 14:39
Суд не закрив справу Луценка й пішов на перерву до 18 травня - Фото
Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)
Суддя Анна Медушевська відмовилася закрити кримінальну справу за обвинуваченням екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в санкціонуванні стеження за водієм колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, таке рішення суддя зачитала, повернувшись з дорадчої кімнати.

Медушевська зазначила, що суд може прийняти рішення про закриття кримінальної справи тільки після вивчення всіх доказів, заслуховування думок експертів і показань свідків. Тому суддя порахувала клопотання про закриття кримінальної справи на цій стадії передчасним.

Після цього в зв'язку зі своєю зайнятістю в іншому процесі Медушевська оголосила перерву до 18 травня, 8:30 ранку.

Нагадаємо, Луценко просив суд закрити справу, пояснивши це тим, що не порушував закон і мав право санкціонувати стеження за Давиденком. За його словами, оперативно-розшукову справу (ОРС) було порушено за постановою слідчого ще в 2007 році, коли міністром внутрішніх справ був Василь Цушко. Відповідно до чинного закону про ОРД всі дії в рамках порушеної справи можуть проводитися до розкриття злочину або, у разі невстановлення злочинця, протягом 15 років. "І навіть сьогодні будь-який співробітник оперативного департаменту в рамках заведеної ще при Цушко ОРД може звернутися до суду з проханням надати дозвіл на прослушку, на зовнішнє спостереження і т.д. Як же тоді Луценко міг порушити порядок і законність проведених заходів у відношенні громадянина Давиденка, якщо ці заходи можна проводити ще до 2022 року? " - запитав він.

За словами екс-міністра, для проведення оперативних заходів потрібно було провести кілька кроків, зокрема, узгодити з Генпрокуратурою і отримати дозвіл Апеляційного суду. Все це було зроблено.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини