RU

Суд над Іващенком: на носилках, без свідків і води

10.04.2012, 09:28
Суд над Іващенком: на носилках, без свідків і води - Фото
Валерій Іващенко (фото - mil.gov.ua)
Суди над чиновниками уряду Тимошенко вже цілком можна виділити в окремий жанр: в кожній справі простежується загальна тенденція розвитку сюжету й подібний набір сценарних прийомів, які ведуть до однієї, досить передбачуваної розв'язки.

Вчора наприклад, судили колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони України Валерія Іващенка. Відносно нього Генеральної прокуратури 20 серпня 2010 року порушила кримінальну справу за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Іващенко в листопаді 2009 року, займаючи посаду тимчасово виконуючого обов'язки гооави Міноборони, підписав складений керуючим санацією ФСМЗ план санації. Цим документом передбачена реалізація державного майна, в тому числі трьох причалів, бомбосховища та будівлі, яка забезпечувала розміщення й зберігання мобілізаційних матеріальних резервів.

За все це представник державного обвинувачення просить для колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони покарання у вигляді шести років позбавлення волі. При цьому обвинувачі наполягають на тому, що просять для Іващенка саму м'яку міру покарання.

Саме судове засідання виглядало досить ... забавно, скажімо так. По-перше, підсудний відмовився покидати СІЗО. За словами адвокатів, він був фізично на це не здатний через дуже погане самопочуття.

Суддя чи то не перейнявся ситуацією, чи то не повірив у погане самопочуття й оголосив перерву в судовому засіданні до 10:30, щоб Іващенка могли доставити в суд. І його привезли. Що характерно - не в атозаці, як прийнято, в автомобілі швидкої допомоги.

При цьому прес-служба Державної пенітенціарної служби України повідомила, що в понеділок вранці лікарі медико-санітарної частини Лук'янівського СІЗО провели медогляд Іващенка, за результатами якого констатували, що його стан здоров'я порівняно з результатами попереднього огляду не погіршився.

"Згідно з висновком лікарів, стан його здоров'я дозволяє брати участь у судовому засіданні", - відзначили в прес-службі.

До зали засідань не пустили ні родичів, ні журналістів, а пізніше з'ясувалося, що суд проводить засідання прямо в конвойній кімнаті. Дружина підсудного Валентина Іващенко додзвонилася до омбудсмена Ніни Карпачової і попросила її приїхати в суд, остання прибула в суд.

При цьому Карпачовій дуже не сподобалося все, що вона побачила в суді. За її словами, проведення судового засідання в конвойній кімнаті - порушення прав людини.

"Дві підсудних людини перебували в цій конвойної кімнаті: один перебував в лежачому стані, це Валерій Іващенко, а другий - Сергій Міхєєв - перебував у так званому "стакані". Вони знаходилися в такому стані в конвойної кімнаті п'ять годин, без доступу до санвузлу, без ковтка води ", - зазначила вона.

"І в такому стані перебували всі - судді, прокурори, адвокати", - додала омбудсман.

Правда, прокурор Петро Коваль в такому стані речей ніяких порушень не побачив, при цьому навіть зазначив, що в його практиці вже доводилося проводити судові засідання в конвойних кімнатах. При цьому також додав, що судове засідання відбулося саме там, де відбулося виключно заради зручності самого Іващенка - на першому поверсі вільних приміщень не було, тягти обвинуваченого на третій було проблематично, а затягувати процес нікому не хотілося.

Захист колишнього т.в.о. міністра оборони гуманізму прокуратури не оцінив. За словами адвоката Іващенка Бориса Нечипоренка, умови, в яких проходило судове засідання, є правовим свавіллям.

До слова, зі станом здоров'я Іващенка теж не все зрозуміло. За словами його дружини, Державна пенітенціарна служба не надає достовірну інформацію щодо стану здоров'я її чоловіка.

"Ні в одному акті не написано, що мій чоловік не потребує лікування за межами СІЗО. І спеціально зробили так, щоб нейрохірурги там були присутні, а не невропатологи. Присутність нейрохірургів говорить про те, що потрібно оперативне втручання, а моєму чоловікові, поки, потрібне лікування, невропатологи. На даній стадії повинні це все робити невропатологи. Нейрохірурги висновок роблять, що на даний момент операція чоловікові не потрібна", - заявила вона.

Розв'язка справи настане вже скоро - 12 квітня о 9:05 Печерський районний суд Києва почне оголошувати вирок.

Адвокат Іващенка не сумнівається, що результат справи вирішений наперед. "Я впевнений, що в такій ситуації вирок вже написаний. Можливо, там не вказані на сьогоднішній день якісь терміни, а все інше вже написано", - також додав він.

За його словами, представники держобвинувачення під час своїх виступів на дебатах просто зачитали обвинувальний висновок, оприлюднений ними рік тому. Вимоги прокуратури про шість років позбавлення волі для Іващенка його адвокат назвав "неадекватними".

"Виходить так, що керуючий санацією, який фактично здійснив незаконну реалізацію майна заводу, якщо вона ще мала місце бути, отримав менше, ніж його пособник (Іващенко, - ред.), - це взагалі нонсенс", - сказав Нечипоренко.

При цьому він запевнив, що "ми будемо подавати, на всі ці дії, не тільки в Апеляційний, а й до Європейського суду з прав людини теж".

Сам же Іващенко переконаний, що рано чи пізно буде виправданий. "У мене немає ніяких сумнівів, що після того, як буде рішення в цьому суді або, якщо необхідно, в інших вищих інстанціях, Європейський суд розгляне мою справу, я вийду на свободуйі буду виправданий. Але хто буде відповідати за те, що більш півтора років викреслені з мого життя? Втім, я впевнений, що винні в цьому будуть знайдені й покарані ", - додав він.

Досьє на Валерія Іващенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини