RU

Суд над Луценком продовжиться 3-го серпня

27.07.2012, 15:41
Суд над Луценком продовжиться 3-го серпня - Фото
Юрій Луценко
Судове засідання у справі колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка перенесено на 3-е серпня на 8:15 ранку.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, суддя Анна Медушевська оголосила про завершення стадії судового слідства і дала сторонам процесу тиждень на підготовку до дебатів.

"Судове слідство у справі оголошується завершеним", - сказала вона. "Так і не розпочавшись..." - додав Юрій Луценко.

Коментуючи ситуацію в інтерв'ю журналістам, адвокат Луценка Ігор Фомін зазначив: "Відсутність права на захист у наших судових процесах є доведеним фактом. Протягом 1,5 років ми заявили безліч клопотань, але жодне з них не було задоволено. Крім того, жоден свідок захисту не був викликаний до суду. Жоден документ, в тому числі ті документи, які були необхідні для цієї справи, не були залучені до матеріалів. Тоді про яке право на справедливий суд ми можемо говорити? Я вважаю, що його немає в Україні".

Нагадаємо, раніше прокурори змінили звинувачення Луценка по другій кримінальній справі стосовно стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком. Прокурори більше не бачать в діях екс-міністра Луценка зловживання службовим становищем, але звинувачують його у службовій халатності. Якщо раніше Луценку загрожувало до 10 років ув'язнення у другій справі, то тепер - не більше 2-х.

Зазначимо, що у першій справі щодо святкування дня міліції та виділення квартири своєму водієві екс-міністр отримав 4 роки в'язниці.

Луценка затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і в даний час по ньому триває судовий процес.

3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини