RU

Суд над Луценком перенесли на 10 серпня

03.08.2012, 09:25
Суд над Луценком перенесли на 10 серпня - Фото
Юрій Луценко
Печерський районний суд Києва переніс розгляд кримінальної справи відносно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на 10 серпня.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, на сьогоднішньому засіданні повинна була початися стадія судових дебатів, але в суд знову не з'явився потерпілий Валентин Давиденко.

Захист Луценка заявив, що присутність потерпілого - обов'язково на цій стадії. "Закон, який називається Кримінально-процесуальний кодекс, вимагає від вас тут в суді з'ясувати не у телеграми, не у оператора телеграфного зв'язку, а у потерпілого Давиденка, чи підтримує він обвинувачення. Це вимога закону", - заявив Луценко.

Суддя Анна Медушевська зазначила, що у суду немає підтвердження, що Давиденко належним чином повідомлений про сьогоднішнє засідання, прийняла рішення викликати його повторно, і оголосила у справі перерву до 10 серпня 8:15 ранку.

Як заявив журналістам адвокат екс-міністра Олексій Баганець, якщо потерпілий Давиденко не з'явиться і на наступне засідання, суддя має застосувати до нього примусовий привід. "Якщо він не з'явиться на наступне засідання, і буде встановлено, що він був повідомлений у встановленому законом порядку, суддя повинна привести його приводом. Так говорить закон. Це не право потерпілого - з'являтися до суду чи ні, це його обов'язок", - зазначив Баганець.

Адвокат підкреслив, що потерпілий може і не брати участь в дебатах, але бути присутнім зобов'язаний. "Склад злочину, передбачений статтею 367 (Халатність) є матеріальним складом злочину. Тобто, він залежить від того, завдано якоїсь шкоди потерпілому чи ні. Визначити наявність цієї шкоди може не представник держобвинувачення, а тільки потерпілий", - додав Баганець.

Раніше Давиденко написав листа до суду, в якому заявив, що більше не вважає себе потерпілим і попросив його більше в суд не викликати.

Нагадаємо, Луценко звинувачується в санкціонуванні незаконного стеження за водієм колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини