RU

Суд над Луценком допитав п'ять свідків і закрився до 2 липня

26.06.2012, 17:30
Суд над Луценком допитав п'ять свідків і закрився до 2 липня - Фото
Юрій Луценко (фото - www.nso.org.ua)
Печерський суд Києва переніс розгляд справи Юрія Луценка за епізодом про отруєння Віктора Ющенка на 2 липня на 11:00. Сьогодні у справі були допитані п'ять свідків, жоден з яких провину екс-міністра не підтвердив.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, адвокат Луценка Олексій Баганець заявив журналістам, що троє з п'яти свідків, допитаних сьогодні, входили до складу комісії по службовому розслідуванню дотримання законодавства при проведенні оперативно-розшукових заходів у справі Ющенка. "Цей акт покладено в основу обвинувачення і, природно, дані свідки мали для нас важливе значення", - зазначив він.

За словами Баганця, двоє із цих свідків відразу ж заявили про те, що перевіряли тільки свої напрямки і загальний висновок перевірки підписували, стверджуючи висновок за своїми напрямками, але не підтверджуючи його в цілому.

"Більше того, один з них заявив, що ніяких порушень закону не виявив. Інший член комісії заявив про те, що він може вважати порушенням вимог закону в частині проведення візуального спостереження у вересні 2009 року за Давиденком тільки в тому випадку, якщо визнати, що термін проведення оперативно-розшукових заходів було продовжено до 18 місяців незаконно. Якщо продовжений незаконно - то і заходи візуального спостереження також були незаконні. Я йому поставив запитання: а якщо на законних підставах був продовжений цей термін? - Значить, тоді візуальне спостереження проводилося законно. Третій свідок, Балдук, заявив, що перевіряв тільки один напрямок, але підтверджує весь висновок результатів перевірки. Разом з тим, на моє запитання, чи порушив Луценко закон при продовженні строків оперативно-розшукових заходів, він заявив, що в цій частині помилився, бо що міністр внутрішніх справ не є відповідальним за законність проведення оперативно-розшукових заходів. Відповідальність за це несе керівник оперативного підрозділу, який проводить оперативно-розшукові заходи", - сказав адвокат.

Баганець також звернув увагу на те, що всі троє свідків прийшли на свої посади тільки в 2010 році, після зміни влади і керівництва Міністерства внутрішніх справ. "Природно, в цій частині у мене як у захисника виникають сумніви в об'єктивності цих перевіряючих", - додав він.

Адвокат зазначив, що ще двоє свідків взагалі не розуміли причини свого виклику в судове засідання. "Жоден зі свідків, допитаних сьогодні в судовому засіданні, не підтвердив, що, зокрема, мій підзахисний Луценко Юрій Віталійович якось порушив закон і тим більше скоїв злочин", - підсумував Баганець.

Прокуратура вважає сьогоднішнє засідання Печерського районного суду по епізоду справи Юрія Луценка про отруєння Віктора Ющенка продуктивним для сторони обвинувачення, незважаючи на казуси зі свідками.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини