RU

Суд дав Януковичу привід звільнити членів ЦВК від опозиції

20.08.2012, 12:55
Суд дав Януковичу привід звільнити членів ЦВК від опозиції - Фото
590eb9b9477c30f146a833e2b28f6655.jpg
Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення про реєстрацію колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка кандидатом в депутати по округу № 62 в Житомирі. Таке рішення суд виніс у неділю ввечері. "Визнати протиправним та скасувати постанову ЦВК від 3 серпня 2012 року в частині реєстрації Володимира Сацюка кандидатом в народні депутати", - йдеться в рішенні суду.

Підставою для скасування реєстрації Сацюка стало непроживання його на території України протягом останніх п'яти років. Рішення про скасування реєстрації суд виніс за позовом кандидата в одному з округів Києва Ганни Федорченко (висунута від Молодіжної партії, - ред.), тоді як Сацюк був зареєстрований кандидатом по округу в Житомирі. Разом з Сацюком по цьому округу в парламент балотується губернатор Житомирської області Сергій Рижук.

Як повідомляє Українська правда, крім скасування реєстрації Сацюка, суд визнав протиправними дії двох членів Центральної виборчої комісії від опозиції - Андрія Магери і Валерія Шелудька - під час реєстрації Сацюка. Окремою постановою суд вирішив "довести до відома президента України та голови ЦВК для прийняття відповідних заходів" інформацію про порушення, допущені членами ЦВК Шелудьком і Магерою.

"Визнати протиправними дії члена ЦВК Андрія Магери при підготовці до розгляду на засіданні ЦВК від 3 серпня 2012 року питання про реєстрацію кандидатом у депутати в 62-му окрузі Володимира Сацюка... Визнати протиправними дії члена ЦВК Валерія Шелудька з повернення скарги кандидата Федорченка без розгляду та невнесення на розгляд ЦВК питання про скасування реєстрації Володимира Сацюка кандидатом в депутати", - говориться в рішенні. У мотиваційній частині дії членів ЦВК трактовані як порушення присяги.

Як відомо, питання про звільнення членів ЦВК розглядає Верховна Рада за поданням президента.

Рішення вступить в законну силу після закінчення терміну оскарження у Вищому адміністративному суді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини