RU

Суд дав СБУ доступ до мобільних розмов ватажка терористів ДНР

05.05.2017, 17:50
Суд дав СБУ доступ до мобільних розмов ватажка терористів ДНР - Фото
Олександр Захарченко (фото - EPA)
Шевченківський районний суд Києва надав слідчим Служби безпеки України доступ до інформації про розмови ватажка терористичної організації ДНР Олександра Захарченка по мобільному телефону за останні три роки. Про це йдеться в ухвалі суду від 21 квітня 2017 року.

У тексті документа наголошується, що оператор мобільного зв'язку МТС Україна, абонентом якого є Захарченко, володіє певною інформацією про ватажка терористів, яка має "істотне значення для встановлення істини в справі" і може бути використана "для встановлення інших співучасників злочину, підтвердження їх спільного умислу і причетності до діяльності терористичної організації ДНР". Оскільки отримати ці відомості "іншим способом неможливо", слідчий СБУ просить суд дозволити тимчасовий доступ до інформації, що знаходиться в розпорядженні мобільного оператора, йдеться в документі.

Слідчий також зазначив, що "існує загроза зміни або знищення документів, до яких надається доступ", в зв'язку з чим попросив розглянути клопотання без виклику особи, яка володіє документами. Суд задовольнив це прохання слідчого.

У підсумку слідчий суддя надав СБУ тимчасовий доступ до речей і документів МТС Україна, що містить інформацію про дату, час і тривалість вхідних і вихідних телефонних дзвінків Захарченка, а також адресу його місця перебування в момент кожного дзвінка, вхідні і вихідні SMS-повідомлення, інформацію про GPRS-трафік і інші відомості з 1 березня 2014 по 30 березня 2017 років.

Читайте також: СБУ опублікувала нову розмову ватажка бойовиків ДНР Захарченка

8 лютого 2017 року Апеляційний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про затримання Захарченка з метою приводу в суд і взяття під варту.

ДНР і ЛНР - терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частину Донецької та Луганської областей. Обидві організації створені, фінансуються і утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини