Суд дав СБУ доступ до мобільних розмов ватажка терористів ДНР

05.05.2017, 17:50
Суд дав СБУ доступ до мобільних розмов ватажка терористів ДНР - Фото
Олександр Захарченко (фото - EPA)

Шевченківський суд Києва надав слідству доступ до інформації про контакти Олександра Захарченка по мобільному телефону з 2014 по 2017 роки

Шевченківський районний суд Києва надав слідчим Служби безпеки України доступ до інформації про розмови ватажка терористичної організації ДНР Олександра Захарченка по мобільному телефону за останні три роки. Про це йдеться в ухвалі суду від 21 квітня 2017 року.

У тексті документа наголошується, що оператор мобільного зв'язку МТС Україна, абонентом якого є Захарченко, володіє певною інформацією про ватажка терористів, яка має "істотне значення для встановлення істини в справі" і може бути використана "для встановлення інших співучасників злочину, підтвердження їх спільного умислу і причетності до діяльності терористичної організації ДНР". Оскільки отримати ці відомості "іншим способом неможливо", слідчий СБУ просить суд дозволити тимчасовий доступ до інформації, що знаходиться в розпорядженні мобільного оператора, йдеться в документі.

Слідчий також зазначив, що "існує загроза зміни або знищення документів, до яких надається доступ", в зв'язку з чим попросив розглянути клопотання без виклику особи, яка володіє документами. Суд задовольнив це прохання слідчого.

У підсумку слідчий суддя надав СБУ тимчасовий доступ до речей і документів МТС Україна, що містить інформацію про дату, час і тривалість вхідних і вихідних телефонних дзвінків Захарченка, а також адресу його місця перебування в момент кожного дзвінка, вхідні і вихідні SMS-повідомлення, інформацію про GPRS-трафік і інші відомості з 1 березня 2014 по 30 березня 2017 років.

Читайте також: СБУ опублікувала нову розмову ватажка бойовиків ДНР Захарченка

8 лютого 2017 року Апеляційний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про затримання Захарченка з метою приводу в суд і взяття під варту.

ДНР і ЛНР - терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частину Донецької та Луганської областей. Обидві організації створені, фінансуються і утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих