RU

Суд дав надію сепаратистам Криму на перегляд Конституції АРК

18.01.2012, 12:23
Суд дав надію сепаратистам Криму на перегляд Конституції АРК - Фото
Фото: сайт Народного фронту
Представники Народного фронту "Севастополь-Крим-Росія" виграли у Вищому адміністративному суді у Києві процес за право на судове скасування кримської Конституції, прийнятої українським парламентом в 1998 році. Про це повідомляє радіо Свобода.

Конституція діє вже 13 років і визначає Крим як автономію в складі України. Раніше місцеві сепаратисти намагалися через суд оскаржити її правомірність, але той відмовився розглядати позов. Тепер суд першої інстанції повинен розглянути справу по суті.

Координатор Народного фронту Валерій Подьячий пояснив, що мета позову, поданого ще в жовтні 2010 року, - відновлення дії Конституції Республіки Крим від 1992 року. Цей документ визначав Крим самостійною державою, яка перебуває з Україною у конфедеративних відносинах. У березні 1995 року тодішній президент Леонід Кучма скасував цей варіант кримської Конституції.

Валерій Подьячий, засуджений кілька років тому до умовного покарання за сепаратизм, вважає, що нинішня кримська автономія - незаконна, як і перебування Криму в складі України. Тепер він збирається довести це в суді: "Конституція від 6 травня 1992 року була скасована незаконно, всенародно обраний президент Криму Мєшков незаконно був відсторонений від влади".

Якщо суд відхилить вимоги активістів Народного фронту, то вони збираються скаржитися до Комітету з прав людини ООН.

Справа про "недійсність української конституції Криму" повернулася до Окружного адміністративного суду Криму, але коли відбудеться перше слухання, поки невідомо.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини