RU

Суд змушує друкувати підручники з російським плагіатом - Гриневич

07.09.2018, 11:57
Суд змушує друкувати підручники з російським плагіатом - Гриневич - Фото
Лилия Гриневич (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Суди змушують міністерство освіти і науки друкувати шкільні підручники з російським плагіатом. На це, виступаючи в парламенті, поскаржилася глава відомства Лілія Гриневич, передає із залу засідань кореспондент LIGA.net.

"У цьому році (вже є) перший прецедент, коли суд нас змушує друкувати підручники, які, на думку МОН, друкувати не можна. Наприклад, в підручнику з інформатики є посилання на російські сайти "Однокласники" і так далі. Або плагіат з російських або польських підручників", - розповіла вона.

При цьому суд, за словами Гриневич, зупиняє друк всієї лінійки підручників з предмету.

Міністр також зазначила, що в деяких підручниках, які вже пройшли експертизу, фахівці Міносвіти виявили помилки. Наприклад, в матеріалах з історії для старших класів знайдені неправильні дати, а також помічені трактування подій з радянської історіографії.

Гриневич підкреслила, що система експертиз буде реформована.

Читайте також: Гриневич сказала, коли надрукують підручники для школярів

29 серпня повідомлялося, що в Україні зірвані терміни видруку підручників - через це звільнять співробітників Інституту модернізації змісту освіти, який відповідає за процес, а саму структуру реорганізовують. Гриневич сказала, що "краще почекати", чим друкувати підручники з історії для 5-го і 10-го класів з "абсолютно радянською історіографією".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини