RU

Суд вирішує питання про відсторонення Власенка від процесу

18.07.2011, 12:12
Суд вирішує питання про відсторонення Власенка від процесу - Фото
f3350c0cff8e10c58bf3343ca676b792.jpg

Суд вирішує питання про відсторонення Власенка від процесу

Суддя Родіон Кірєєв пішов у кімнату для нарад до 12:30 для прийняття рішення з питання про відсторонення від процесу захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка. Кірєєв пояснив свою ініціативу "непроцесуальною поведінкою" адвоката та його неповажним ставленням до суду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перед початком засідання суддя Кірєєв, увійшовши до зали суду, попросив двох нових адвокатів Юлії Тимошенко покинути лаву, призначену для учасників процесу, і зайняти місця в залі, оскільки рішення про їх допуск ще не прийнято. Захисник Тимошенко Сергій Власенко зазначив, що заява Тимошенко про допуск адвокатів була зареєстрована в канцелярії Печерського суду сьогодні о 9:40 і повинна розглядатися першою. Власенко також звернув увагу на те, що на минулому судовому засіданні ще не допущений представник прокуратури вже сидів на лаві для учасників процесу разом зі своїми колегами.

Крім того, захисник Тимошенко намагався зробити декілька заяв у відповідь на дії головуючого. Загалом таких спроб було вісім.

Коли суддя попросив Власенко сісти, адвокат запропонував йому назвати норму Кримінально-процесуального кодексу, яка зобов'язує його сидіти в присутності суду. Зробивши Власенку декілька зауважень після його спроб озвучити свої заяви, суддя поставив питання про відсторонення захисника Тимошенко.

У залі роздався гул, Юлія Тимошенко сказала: "Фашисти". "Підсудна, до кого ви звертаєтеся?" - спитав Кірєєв. "Ні до кого", - відповів за неї Власенко і додав: "Підсудна звертається до мене". Кірєєв ще раз спитав Тимошенко, до кого вона зверталася. Замість неї відповів Власенко: "Підсудна відмовляється відповідати на питання. Це її право".

Коли Кірєєв надав Власенку слово в ході обговорення питання про його відсторонення, адвокат зазначив, що з суддею не сперечався і неповаги до суду не виявляв, а у відповідності зі своїми обов'язками захищав права Тимошенко і намагався робити заяви на дії головуючого у відповідності з КПК.

"Не я перебивав - суд мене перебивав", - зазначив він.

Власенко також наголосив, що в сьогоднішній ситуації суд підтвердив свою упередженість, оскільки не намагався видалити з лави для учасників ще не допущеного прокурора.

Нагадаємо, на минулому тижні Тимошенко заявила відведення своєму адвокату Миколі Титаренку, оскільки йому не дали часу на ознайомлення зі справою. У п'ятницю перед засіданням суду Тимошенко повідомила, що залучає до процесу чотирьох адвокатів, двоє з яких на процесі будуть представляти американську юридичну компанію Covington & Burling LLP та аудиторську фірму BDO. Однак в той день вона так і залишилася без адвокатів, оскільки, за її словами не встигла подати суду клопотання про залучення до судового процесу нових адвокатів.

Також на минулому засіданні суддя видалив Тимошенко із зали суду до кінця засідання за порушення норм Кримінально-процесуального кодексу. Перед цим протягом майже півтори години суддя марно намагався підняти Тимошенко зі свого місця і примусити її говорити стоячи. Тимошенко, в свою чергу, апелювала до ст. 55 Конституції і пояснювала свою поведінку формою протесту.

Сергій Власенко: біографія та добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини